Львівські рятувальники розповіли, як безпечно поводитися з пальниками та генераторами
Через часті відключення світла мешканці багатоповерхівок частіше використовують газові балони, а також спеціальні акумулятори. Як розповідають рятувальники Львівщини, від початку року зафіксували три пожежі, які виникли через генератори. Ще чотири пожежі було через газове обладнання.
Одна із ситуацій була, коли акумулятор загорівся під час використання, розповідає головний інспектор пожежної безпеки ДСНС Львівщини Микола Винярський.
Рятувальники радять уважно обирати газове обладнання. Адже більшість пальників, газових балонів чи плит призначені для використання на природі, а не у помешканні.
Газовий пальник. Суспільне Львів
“В більшості випадків обладнання, яке в нас в Україні продається, масово привозять з інших країн. І не завжди воно є сертифікованим. То єдине таке основне прохання – купляти в тих мережах, спеціалізованих магазинах і пунктах таку техніку і обладнання”, — каже інспектор пожежної безпеки.
Микола Винярський радить використовувати посуд меншого діаметру. Так газова плитка не перегріватиметься.
Львівські рятувальники розповіли, як безпечно поводитися з пальниками та генераторами. Суспільне Львів
У одному із магазинів із туристичним спорядженням у Львові кажуть, що зараз немає дефіциту подібних товарів. Це спостерігали місяць-півтора місяці тому. Також продавець спеціалізованого магазину Тарас Тетервак радить, як обирати обладнання.
“Якщо потрібний домашній варіант, то треба для себе зрозуміти, що на ньому будуть робити. Якщо просто кип’ятити воду, то достатньо буде взагалі якогось малесенького пальника, компактного. Якщо це сім’я і там потрібно готувати кожен раз, найкраще буде взяти газову плиту. Це буде найзручніший варіант і найбезпечніший у плані використання, тому що важко буде щось перевернути, пролити”, — каже Тарас Тетервак.
Пальники. Суспільне Львів
За словами Тараса Тетервака, туристичні балони, які важать максимум до 500 грамів, мають клапани. Цей клапан не дає їм вибухнути.
Туристичні балони – вони невеличкі, максимум до 500 г. і там стоїть клапан, який просо не дасть йому вибухнути, в разі чого просто спустить цей газ.
А от зберігати газові балончики у помешканнях рятувальники радять подалі від нагрівальних пристроїв. А ще – у важкодоступних для дітей місцях.
Читайте також
Свічки, газові пальники, пічне опалення і генератори. Як правильно користуватися — поради ДСНС
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
В Україні побільшало пожеж через неправильне використання печей і генераторів — ДСНС