Суспільне мовлення

Більше сотні тисяч пасажирів за добу: як працював Львівський вокзал у 2022 році

Під час повномасштабної війни Львів став хабом для переміщених людей, які залишили свої домівки через бойові дії. Частина з них залишалась у місті та більшість рухались за кордон. Сотні тисяч людей у ці дні користувалися залізницею. Як працював Львівський вокзал впродовж року, дізнавалося Суспільне.

Зараз на площі Двірцевій біля вокзалу розміщені кілька наметів та є небагато людей. А в перші дні повномасштабного вторгнення ця площа була переповнена людьми з різних куточків країни.

“Найважчі пікові дні — це було 4-6 березня. Це було найбільше людей. Ми спостерігали, що з усіх куточків України люди їхали до нас. Перебувало на вокзалі від 80 до 110 тисяч пасажирів на добу. Ну ви всі розумієте, що це пасажири були, які не приїхали на екскурсію, а які втікали від бомбардувань. Це були налякані жінки, діти, це були люди похилого віку, люди з інвалідністю, яким треба було надавати допомогу”, — каже начальник Львівського вокзалу Роман Сенишин.

Львівський вокзал. Архівне фото: 26.02.2022. Суспільне Львів

Тоді потяги були переповнені.

“Евакуйованих людей було понад 5 мільйонів громадян, ну ви самі розумієте, що рахували людей так. Просто це евакуаційний потяг, де на одному місці могло їхати 4-5 чоловік, а їхало 12-20, десь було приблизно так… Паніка, сльози. Напевно, ми всі до кінця не розуміли, чому саме в цих людей паніка, поки до нас не прилетіли перші ракети”, — каже Роман Сенишин.

Львівський вокзал. Архівне фото: 26.02.2022

Львівський вокзал. Архівне фото: 26.02.2022. Суспільне Львів

Провідник пасажирського потягу Ярослав Рибчук каже, було чимало емоційно складних моментів. Чоловік пригадує один з них.

“Сідає сім’я: двоє дітей, мама їхня і батько. А тоді вже сказали, що забираємо лише дітей і їхніх мам, а чоловіки призовного віку лишаються. І ми вже завантажили цілий вагон людей і тут тероборона: “Батько лишається на пероні”. І ота дівчинка прибігає до мене, плаче, сльози течуть і кричить: “Провідник, пустіть мені тата, пустіть мені тата, я без тата не поїду”. І хоче вискакувати. Було так”, — каже Ярослав Рибчук.

Ярослав Рибчук

Ярослав Рибчук. Суспільне Львів

Від найскладніших перших місяців війни і донині Львівський вокзал продовжує приймати евакуаційні поїзди. Переселенців зустрічають волонтери медико-психологічної допомоги та надають їм усю необхідну допомогу.

Волонтери зустрічають переселенців на вокзалі

Волонтери зустрічають переселенців на вокзалі. Суспільне Львів

Читайте також

Допомога евакуйованим 24/7. Як працюють волонтери на львівському вокзалі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Потрібні волонтери: львів’ян закликають долучатися до проєкту з допомоги переселенцям на вокзалі


Джерело: Суспільне мовлення України