Суспільне мовлення

ЮНЕСКО засудило ракетний удар у буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини

Російські війська вночі 6 липня вдарили “Калібрами” по історичній частині Львова — постраждали будинки у буферній зоні в межах обʼєкта під захистом ЮНЕСКО. Організація засудила цю дію росіян.

Ракети зруйнували будинки у межах буферної зони об’єкта “Львів — Ансамбль історичного центру”. У ЮНЕСКО заявили, що російська армія порушила Конвенцію про всесвітню спадщину, а також Гаазьку конвенцію 1954 року щодо охорони культурних цінностей.

Також організація висловила співчуття сім’ям жертв та свою підтримку пораненим та жителям Львова.

Пошкоджений будинок у Львові. Фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

У повідомленні на сайті ЮНЕСКО також нагадали про зобов’язання держав-учасниць Конвенції навмисно не шкодити культурній та природній спадщині, розташованій на території інших держав-учасниць. Ці зобов’язання поширюються і на буферні зони.

Буферні зони слугують додатковим рівнем захисту об’єктів, їх межі визнаються і затверджуються Комітетом всесвітньої спадщини.

“Відповідно до Гаазької конвенції 1954 року, держави-учасниці також зобов’язуються утримуватися від будь-яких актів ворожості, спрямованих проти культурних цінностей”, — йдеться у заяві.

Що відомо про ракетний удар по Львову 6 липня

Вночі 6 липня Росія вдарила ракетами “Калібр” по Львову та Львівщині.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що три ракети влучили по Львову. Попередньо, одна прямо влучила у два житлові будинки.

“Львів — Ансамбль історичного центру” це комплекс із 17 житлових будинків має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Будинки житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки 1930-х років занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Вранці 7 липня рятувальники знайшли під завалами будинку 10 загиблу людину. Ще 42 людини поранені.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв’язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]


Джерело: Суспільне мовлення України