Суспільне мовлення

Як у Львові дотримуються вимог закону про заборону поліетиленових пакетів

З 1 січня остаточно набув чинності закон, що забороняє розповсюджувати одноразові поліетиленові пакети. Навіть якщо це первинне пакування для круп, риби та мʼяса. Такі торбинки більше не можна ані продавати, ані пропонувати покупцям безкоштовно. Суспільне дізнавалось, як вимог закону дотримуються у Львові.

У крамницях кажуть, що покупці тепер частіше приходять зі своїми торбинками.

“Дуже часто приходять. Взагалі відмовляються або в нас є паперові крафтові пакети Напевно, вже рік часу, може, і більше. Дехто відмовляється взагалі. Дехто каже: дайте пакет”, — каже продавчиня Наталія Мельник.

Суспільне Львів

Екоактивістка Ірина Миронова каже, що на дозволених біопакетах має обов’язково бути номер сертифіката. А не просто позначка, що це біорозкладна торбинка.

“Остаточно заборонені надлегкі тонкі пластикові пакети. Їх не можна використовувати навіть, як первинне пакування для риби, м’яса чи круп. І жодні пакети пластикові не можна розповсюджувати безкоштовно в торгових мережах”, — каже виконавча директорка організації “Нуль відходів Львів” Ірина Миронова.

Як у Львові дотримуються вимог закону про заборону поліетиленових пакетів

Суспільне Львів

Тож на закупи Ірина ходить зі своєю тарою. Овочі і фрукти складає до тканинних торбинок. М’ясо просить запаковувати у власний металевий контейнер. А рибу — у біорозкладний пакет, якому вона має ще одне застосування.

“Це дуже також важливо з точки зору роздільного збору органічних відходів. Потім я цей пакет використаю саме для того, щоб туди покласти органічні відходи, і вже їх відправити на компостування разом з біорозкладним пакетом”, — каже виконавча директорка організації “Нуль відходів Львів” Ірина Миронова.

Як у Львові дотримуються вимог закону про заборону поліетиленових пакетів

Металевий контейнер для м’яса екоактивістки Ірини Миронової. Суспільне Львів

Деякі торгові мережі ще раніше почали відмовлятися від поліетилену.

“У нас є заміна, альтернативна упаковка. В нас є паперові пакетики, які безкоштовні для наших клієнтів. І також в нас є біорозкладні з кукурудзяного крохмалю пакетики, які платні для наших клієнтів”, — каже заступниця керівника магазину Ольга Шмондрак.

За продаж або безкоштовне розповсюдження одноразових пакетів передбачені штрафи: від 1700 гривень до восьми з половиною тисяч.

Читайте також

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Новорічні ялинки: куди і коли можна здати у Львові


Джерело: Суспільне мовлення України