Суспільне мовлення

Як Львівські медики екстреної допомоги зустрічають пацієнтів з прифронтових регіонів

Львів від початку війни став хабом, куди привозили постраждалих пацієнтів з різних регіонів України. Багато з них у важкому стані. Суспільне дізнавалось, як відбувається медична евакуація.

Очікують евакуаційний потяг десять “швидких” та двадцять медиків екстреної допомоги. Сьогодні, 18 січня, у потязі до Львова приїхали 11 пацієнтів з прифронтових регіонів, зокрема і важкопоранених.

“Враховуючи те, що в нас машина класу “С”, в нас пацієнти всі у важкому стані. Переважно реанімаційні пацієнти, яких ми доставляємо вже до лікарні. А евакуацій останнім часом дуже багато, їх дві-три на тиждень”, — каже лікарка відділу медицини катастроф Інна Харченко.

Медики екстреної допомоги зустрічають пацієнтів з прифронтових регіонів. Фото: Суспільне Львів

Люди проводять майже добу у поїзді. Тож у каретах швидкої допомоги є все необхідне обладнання, щоб пацієнтів довезти до лікарні.

“Дихальний апарат для тих пацієнтів, які знаходяться на штучній вентиляції легень. Тут я можу моніторити серцебиття хворого, виміряти пульс, тиск. Ми маємо інфузомат, якщо пацієнт його теж потребує. Він дає ліки під спеціальним тиском. Є апарат для нагріву розчинів. Особливо зараз, коли холодна пора року і розчин має потрапляти теплим в організм”, — розповідають медики.

Після прибуття потягу фельдшер координує бригади медиків. Вагони поїзда позначені різнокольоровими прапорами — залежно від стану пацієнтів. Червоні — це реанімація. У деяких пацієнтів мінно-вибухові травми та опіки. Евакуйовуючи їх до Львова, медики екстреної допомоги співпрацюють з гуманітарною організацією “Лікарі без кордонів”.

Як медики екстреної допомоги зустрічають пацієнтів з прифронтових регіонів

Червоний прапор на вагоні означає, що у вагоні пацієнти, які потребують реанімації. Фото: Суспільне Львів

“Медичний персонал швидко адаптувався до питань реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з “прильотами” і до питань, які пов’язані з медичними евакуаціями. Ми транспортуємо різних пацієнтів: тих, які перебувають в лежачому стані внаслідок травми і переломів хребта й неможливості рухати ногами чи руками. Також пацієнтів, які мають відтерміновані хірургічні втручання. Також ми транспортуємо пацієнтів з гострими травмами”, — каже керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

Пацієнтів з найбільш важкими травмами львівські медики екстреної допомоги транспортують на лікування за кордон.

Читайте також

Більше сотні тисяч пасажирів за добу: як працював Львівський вокзал у 2022 році

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Допомога евакуйованим 24/7. Як працюють волонтери на львівському вокзалі


Джерело: Суспільне мовлення України