Суспільне мовлення

Виховує 14 дітей. Львів’янка створила дитячий будинок сімейного типу

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Зараз на обліку в управлінні “Служби у справах дітей” Львівської міської ради перебуває 523 дитини, з них 188 дітей-сиріт та 335 дітей, позбавлених батьківського піклування. Львів’янка Катерина Долгова створила дитячий будинок сімейного типу. Про те, як живе родина, дізнавалось Суспільне.

Львів’янка Катерина Долгова – мама-вихователька. Зараз вона виховує 14 дітей. Прийомна мама каже, пишається та радіє успіхам своїх дітей.

“Євген – він у нас справжній айтішник, він сидить в комп’ютері днями і ночами. Це його професія, він навчається у політехніці. Марія наша дуже відкрила свій талант і мріє стати архітектором, цього року готується до вступу в коледж імені Івана Труша”, — каже Катерина Долгова.

Сім’я має свої традиції та правила. Разом відзначають всі свята.

“Я кожного ранку воджу молодших дітей у садочок і забираю, деколи мама забирає, коли йде пізніше, а деколи я. А також їсти допомагаю варити”, – каже найстарша донька Соломія.

За словами керівника міського управління “Служби у справах дітей” Володимира Фридрака, від початку збройної агресії Росії кількість дітей, які шукають сім’ю, зросла.

“До нас надійшло 189 повідомлень про таких дітей, підтверджено 106 випадків. Ці 106 дітей взяті під облік як діти, які залишились без батьківського піклування. Далі з ними проводилась робота: ми шукали батьків або інших родичів. З цих 106 дітей 76 було влаштовано тимчасово в сім’ї родичів”, – каже керівник міського управління “Служби у справах дітей” Володимир Фридрак.

В середньому, починаючи з 2012 року, щороку на облік потрапляє понад 90 дітей.

На Львівщину евакуювали 33 дитини з Запорізької області


Джерело: Суспільне мовлення України