Учні львівського училища розробили ліхтарик, який використовують військові
Учні Львівського училища комп’ютерних технологій та будівництва створили ліхтарик, який назвали FireFly. Розробники кажуть, цей прилад може бути альтернативою окопної свічки. Ліхтарик невеликого розміру і може світити щонайменше пів року. Перші розроблені освітлювачі уже передали на передову військовим і готують наступну партію для відправки. Про це Суспільному розповіла майстриня виробничого навчання Христина Мілян.
Аби виготовити один такий освітлювач достатньо 15-20 хвилин, розповідає учень Ігор Васютяк. Пристрій має просту конструкцію.
“Діод, корпус, дві батарейки і перемикач. Діод підходить найбільше: він легко паяється, можна купити будь-де і його легко замінити на новий”, — каже учень Ігор Васютяк.
Учень Ігор Васютяк. Фото: Суспільне Львів
Над розробкою учні львівського училища працювали пів місяця.
“Завдяки такій програмі Junior Achievement, в якій ми беремо участь, нам потрібно було згенерувати бізнес-ідею. Хлопці вирішили зробити ліхтарі з підручних матеріалів.
Воно зручне, легке, компактне, довго освітлює. Зазвичай, на двох батарейках такий ліхтарик світить до пів року”, — каже майстриня виробничого навчання Христина Мілян.
За словами Христини Мілян, такі ліхтарі також передали військовим на передову.
“Такі ліхтарики зручніші, ніж окопна свічка: вони не дають запаху, не потрібно думати як їх загасити. Готуємо партію, поки ще не відома кількість замовлень. Можливо, для військових необхідно буде дещо вдосконалити, але те що відправили — вони задоволені. Тому що це і зручно, і воно дуже гарно освітлює”, — каже майстриня виробничого навчання Христина Мілян.
Фото: Суспільне Львів
Створили ліхтарі учні в межах навчального проєкту зі створення власної справи. Назвали компанію NANOLED, розробили сайт і логотип, під яким також продають ліхтарики. Вартість одного — 100 гривень.
“Розробили інструкцію. Тут є: це не іграшка, освітлювач не потрібно підключати до електричної розетки, яскравість цього виробу не регулюється, не розміщуйте виріб поблизу вогню або джерела тепла”, — каже учень Віктор Сосновський.
Фото: Суспільне Львів
“Вкотре ми показуємо, що заклади профтехосвіти — це сучасні креативні заклади і навчаються в них дуже мудрі діти”, — каже директорка львівського училища комп’ютерних технологій та будівництва Марія Поліщук.
Розробники кажуть, готові виготовляти близько півсотні таких ліхтариків щомісяця.
Читайте також
У Львівській політехніці виготовляють гідрогелеві пов’язки для військових
У Львові 15-річний школяр виготовляє портативні зарядні пристрої для військових
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У Львівській політехніці презентували військові розробки