У Стрийському краєзнавчому музеї оцифровують фонди
У Стрийському краєзнавчому музеї оцифровують столітні фотографії та метричні книги. Працівники почали сканувати спадщину у 2021 році, тоді вони придбали обладнання для сканування знімків, згодом до них звернувся польський фонд “Збережімо спадщину” і надав необхідне обладнання, програму та консультації. Суспільне дізнавалось як відбувається оцифрування архівів.
Діана Іванчук керує меморіальним комплексом краєзнавчого музею у Стрию. Розповідає, аби відсканувати документи треба спочатку налаштувати баланс, потім чіткість та визначення кольорів. Це обладнання надав польський фонд “Збережемо спадщину”.
“Вони його надали на тимчасове користування. Вони мають певний зиск і ми маємо певний зиск тому, що ми друкуємо і відскановуємо те, що їх цікавить і одночасно воно нас цікавить для збереження”, — каже завідувачка меморіального комплексу “Борцям за волю України” Діана Іванчук.
Фото: Суспільне Львів
Оцифровують фотокартки. Одна з них — була зроблена у 20-30 роках у фотоательє, що було розташоване на центральній вулиці Стрия.
“Містить світлину самодіяльного театру Старицького, які в цей час поставили ювілейну виставу для свого відомого актора, директора Василя Коссака”, — каже завідувачка меморіального комплексу “Борцям за волю України” Діана Іванчук.
Фото: Суспільне Львів
Також сканують метричні книги, ця датується кінцем XIX початком XX століття. У ній містяться дані про народження мешканців Стрия.
“Зараз я оцифровую в переважній більшості церковні книги, пом’яники, метрикальні книги, потім рукописний наш фонд. Створюємо запис і цей шаблон вже є утворений”, — каже завідувачка меморіального комплексу “Борцям за волю України” Діана Іванчук.
Метрична книги, у якій містяться дані про народження мешканців Стрия. Фото: Суспільне Львів
Всі оцифровані дані зберігаються у музеї, щоб отримати інформацію можна звернутись до працівників.
“В останній період багато кого цікавить власний родовід і дуже багато звернень, єдине, що ми не можемо дати професійної консультації, єдиної бази на сьогодні немає. Утруднений доступ до архівів, наша мета зробити — доступною єдину генеологічну базу, принаймні, по Стрийщині” ,— каже директор Стрийського Краєзнавчого музею “Верховина” Микола Закусов.
Краєзнавчий музей “Верховина” налічує 6 відділів, у них зберігаються майже 37 тисяч фотографій та документів, вже оцифрували близько тисячі.
Читайте також
На Львівщині від початку повномасштабної війни оцифрували понад 35 пам’яток архітектури
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“Цифрова Львівщина”: як у держархіві оцифровують документи