Суспільне мовлення

У Новояворівському гуртожитку відремонтували кімнати для переселенців

У Новояворівському гуртожитку, де зараз проживає 59 вимушених переселенців, завершили ремонт одного поверху. Туди через тиждень переселять усіх, хто проживає в гуртожитку. Про це Суспільному розповіла заступниця директора вищого професійного училища Новояворівська Роксоляна Пузяк.

Людмила разом з чотирирічним сином евакуювалася з Лисичанська Луганської області на початку березня 2022 року. Більше року разом з родиною живе у гуртожитку Новояворівського училища.

“Ми виїжджали останнім потягом з нашого міста. Через пів години після нашого від’їзду колії були підірвані. Ми їхали 32 години, вагон був переповнений, набитий. Це був початок війни. Всі їхали, всі виїжджали, з речами, з дітьми. Постіль схопили, деякі речі. Думали поїдемо на кілька тижнів, а ми тут вже більше року”, — розповідає Людмила.

Переселенка з Лисичанська Луганської області Людмила Гостенко. Фото: Суспільне Львів

Мама Людмили і сестра ще більше місяця залишалися у Лисичанську. Через постійні обстріли доводилось сидіти в підвалі. Виїхати вирішили після того, як сестра Людмили отримала осколкове поранення.

“Дуже страшно, коли над тобою летить без кінця. То на подвір’ї впаде, то за подвір’ям. А у доньки на подвір’ї розірвалось і за хвірткою, може метри півтора один від одного. Будинок пошкодило, вікна, двері все повилітало і її поранило. Добре, що вона ковдрою накрилася, крові дуже багато втратила. Вона 12 днів була в лікарні в Павлограді, я там в спортзалі жила. І 12 днів там були, потім сюди приїхали”, — каже переселенка Тетяна Шиян.

У НОВОЯВОРІВСЬКОМУ ГУРТОЖИТКУ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Переселенка Тетяна Шиян. Фото: Суспільне Львів

Людмила раніше працювала поштаркою, зараз знайшла роботу в пекарні. Її син тут пішов у садок. А мама сумує за своїм домом та городом, який, незважаючи на обстріли, встигла засадити.

“Перець посадила, гарбуз, кабачки, тільки помідори я не встигла посадити. Але збирали вже не ми, а сусід” — додає Тетяна Шиян.

Тетяна каже, має багато вільного часу, тож аби не сидіти без діла навчилася вишивати бісером.

У НОВОЯВОРІВСЬКОМУ ГУРТОЖИТКУ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

У вільний час Тетяна Шиян вишиває бісером. Фото: Суспільне Львів

Зараз у гуртожитку живе 59 вимушених переселенців, переважно — жінки з дітьми. Ті, кому поки що немає куди повертатися. Для них на останньому поверсі гуртожитку завершують облаштовувати нові кімнати. Їх відремонтували за гроші з обласного бюджету, а меблі подарували благодійники.

“Ми закінчуємо облаштувати ці кімнати. Благодійні організації допомагають нам в цьому. Вони виділили нам твердий інвентар. Сподіваюся уже через тиждень ми зможемо пересилити ВПО, які зараз живуть на четвертому поверсі”, — говорить заступниця директора вищого професійного училища Новояворівська Роксоляна Пузяк.

У НОВОЯВОРІВСЬКОМУ ГУРТОЖИТКУ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ПРОЖИВАННЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Фото: Суспільне Львів

Окрім кімнат для переселенців облаштували окремі душові, дитячу кімнату і кухню.

У Новояворівському гуртожитку відремонтували приміщення для ВПО

Фото: Суспільне Львів

Загалом від початку повномасштабного вторгнення у гуртожитку Новояворівського професійного училища прийняли понад 600 людей.

Читайте також

На Львівщині облаштували 30 квартир для переселенців

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Рік тому в Львові встановили перше модульне містечко: як живуть переселенці зараз


Джерело: Суспільне мовлення України