Суспільне мовлення

У Львові замість таборів діятимуть тематичні Школи дозвілля

Цьогоріч після завершення навчального року у кожному львівському закладі освіти проведуть Школи дозвілля. Вони не є аналогами літніх таборів, проте організатори, тобто самі вчителі закладів освіти обіцяють, що діти за цей час зможуть освоїти нові навички, розширити кругозір та отримати неймовірні спогади, які залишаться з ними надовго.

Тематику та сценарій Школи дозвілля кожен навчальний заклад визначає самостійно.

Із 12 до 23 червня Школа дозвілля триватиме у ліцеї ім. Василя Симоненка. Як розповіли Суспільному у навчальному закладі, тему дозвілля обрали за мотивами відомої серії книжок про кумедну дівчинку Джуді Муді, в якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний — який завгодно. Дівчинка разом з братом потрапляють у різноманітні пригоди та вчаться тішитися маленьким і великим радощам.

Школу дозвілля у ліцей тематично так і назвали — “Шалене літо із Златою М’ятою та її подругою Джуді Муді”.

У Львові замість таборів діятимуть тематичні Школи дозвілля. Фото організаторів

Під час дозвілля на дітей чекають розваги, вечірки, пікніки, участь у дослідах, майстер-класах, арт-терапіях. Також у планах побавитись у боулінг, переглянути мультик, відвідати ведмежий притулок “Домажир” та дельфінарій “Оскар” у Трускавці. Ціна за 10 днів у Школі дозвілля, яке включає й харчування, коштуватиме 4 500 грн.

У початковій школі “Первоцвіт” Школа дозвілля стартуватиме 5 червня. Із 8:00 і до 17:00 години з дітьми розважатимуться, цікаво проводитимуть час та возитимуть на екскурсії містом та поза межами. Також обіцяють триразове харчування. Вартість за одну дитину становить 5 000 грн.

У Львові замість таборів діятимуть тематичні Школи дозвілля

Банер “Школи міфів”. Фото організаторів

Темою літньої Школи дозвілля у ЛЗШ №43 обрали “Школа Міфів”. Відвідувати дозвілля можна буде у два заїзди — з 19 до 23 червня та з 26 до 30 червня. Як зазначили у навчальному закладі, на дітей віком 6-10 років чекатимуть пізнавальні екскурсії, квести, наукові шоу, цікаві і незвичайні майстер-класи, танці, співи, костюмована вечірка та дворазове харчування. Ціна Школи дозвілля з 10:00 до 17:00 становитиме 2 000 грн за заїзд.

У початковому навчальному закладі “Школа радості” упродовж двох тижнів з дітьми ходитимуть у музеї, палац Потоцьких, відвідуватимуть екскурсії та майстер-класи. Ціна за дитину разом із харчуванням, становитиме 5 000 грн.

У Львові замість таборів діятимуть тематичні Школи дозвілля

Школа дозвілля “Юні батярі”. Фото організаторів

Дітей віком 6-10 років у Школу дозвілля під назвою “Юні батяри” запрошує школа №20. Дозвілля відбуватиметься у дві зміни — з 12 до 16 червня та з 19 до 23 червня. У програму входить: повноцінне дворазове харчування та вітамінні перерви, клуб англійської мови, пізнавальну та проєктну діяльність відповідно до тематики тижня, тренінги та майстер-класи, квести, інтерактиви, пікніки, роботу літнього кінозалу, творчі студії, комунікативні ігри на свіжому повітрі, спортивне дозвілля. Вартість за одну зміну становитиме 1 500 грн. Батькам та дітям пропонують обрати будь-яку відповідну зміну, або ж оплатити абонемент на весь термін.

Багато розваг, екскурсій, призів та смачне харчування чекає дітей у Школі дозвілля під назвою “Навколо світу за 10 днів” на базі ліцею № 45.

З 12 червня у школі №92 стартує Мистецька школа дозвілля “Chill & ART”. На дітей чекають незабутні емоції, море вражень та гарно проведений час в колі друзів. Літня Школа дозвілля під назвою “Скарби Львова” для учнів 2-4 класів у червні стартує й у школі №1.

За словами керівника управління освіти Львова Андрія Закалюка, Школи дозвілля – це організація різних форм дозвілля для учнів львівських шкіл, де будуть поєднані освітня, творчо-пізнавальна, розвиткова діяльності, а також відпочинок, проєктно-дослідницька діяльність та екскурсійно-краєзнавча робота.

Як наголосила завідувачка сектору розвитку загальної середньої освіти управління освіти Львова Ольга Браницька, кожна Школа дозвілля функціонуватиме відповідно до заяв батьків. Тобто, якщо мати чи батько проявлять бажання, щоб їхні діти відвідували таке дозвілля, школи їх організують.

У Школах дозвілля різних навчальних закладів будуть охоплені учні початкових класів, середніх та подекуди старших, хоча найчастіше під час літніх канікул вони функціонуватимуть для дітей саме молодших класів.

“Більшість Шкіл дозвілля при навчальних закладах будуть працювати для учнів початкових класів, адже таких дітей легше залучити до розваг. Лише окремі школи пропонують дозвілля для старших. Наприклад, у Львівському технологічному ліцеї Школу дозвілля зможуть відвідувати учні 5-6 класів. Де ще пропонують дозвілля для учнів старших класів можна поцікавитись у найближчому навчальному закладі”, – каже Ольга Браницька.

За її словами, відвідувати Школу дозвілля можна учням й інших шкіл, не обов’язково, аби ті там вчились.

За її словами, крім вікової категорії, кожен заклад сам обирає й формат роботи дозвілля впродовж цих 10 днів.

“Школи дозвілля не можна назвати аналогом літніх таборів, адже останні передбачають оздоровлення, серйознішу підготовку і підхід, введення документації та перевірок. А тут у межах навчального року ми робимо цікаве дозвілля з елементами освітньої, творчої, пізнавальної, екскурсійної та проєктної діяльності. Головна мета — дати дітям відпочити та розвинути певні навички, тому школи самі обирали тематику”, — додає співрозмовниця.

Оскільки дозвілля при школах організовують самі навчальні заклади, відтак за якісну організацію відповідальною є адміністрація школи.

На запитання чому вартість Шкіл дозвілля у різних школах коливається, Ольга Браницька відповіла:

“Самі Школи дозвілля є безоплатні, а платити батькам доведеться лише за додаткові опції – екскурсії, похід до музею, майстер-класи, харчування. Ціна залежить від програми, яку обрали школи, та самого сценарію. Усі моменти повинні бути проговорені із батьками”.

За словами освітянки, для львівських шкіл такий формат дозвілля є новим, але співрозмовниця дуже сподівається, що й у наступні роки ця практика із Школами дозвілля продовжиться.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“Робити таке дозвілля для школярів — дуже гарна ідея, адже можна не лише гарно, цікаво та креативно провести час, а й чогось навчитись”, — додала Ольга Браницька.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин