У Львові відкрили простір для вуличної культури “Urban camp”
У колишньому палаці культури ЛОРТА сьогодні, 2 червня, відкрили молодіжний простір для вуличної культури. Наразі там мешкають переселенці, але перший поверх облаштували для загального користування мешканців Львова. Що там розміщено і що ще планують зробити, дізнавалося Суспільне.
Дмитро Шнурков переїхав до Львова з Краматорська у березні минулого року. Наразі мешкає у просторі “Urban camp”. Загалом на другому поверсі є місця для сотні переселенців.
“Тут живе чотири людини, є з нами також хлопець, наразі на роботі, ще є люди, і ми тут живемо. Розділяємо свій простір, ми всі різні, але це допомагає розвиватися, допомагає розкривати себе”, — розповідає Дмитро.
Почали працювати над цим проєктом у травні минулого року. Наприкінці літа влаштували толоку. Звідти винесли 20 тонн сміття. До облаштування долучились 300 волонтерів. Після перемоги облаштовані кімнати демонтують і там буде муніципальний простір для вуличної культури Львова.
“Кожна молода людина розуміє, що таке вулична культура, не потрібно роз’яснювати, тому що це те, що ми бачимо кожен день на вулиці. Наприклад, це скейтбординг, брейкданс, паркур. Це різні напрямки вуличних культур, які вже існують довгий час”, — каже керівник простору Віктор Чулановський.
“Urban camp”. Суспільне Львів
До прикладу, на першому поверсі вже облаштували приміщення для коворкінгу, у дворику є дитячий майданчик. Його передали благодійники з Німеччини. Майданчик зроблений у форматі морського контейнеру.
Дитячий майданчик. Суспільне Львів
Також на першому поверсі є простір для паркуру і різноманітних подій. Там відреставрували дві автентичні люстри і відновили паркет.
“Ми використовуємо лофт і стиль руїн-бар. Є такий стиль барів, народжений в Будапешті після Другої світової. Розбомблені будинки їх не відновлювали, туди зайшли реставратори, нічого не робили, встановили нові меблі, бари, інсталяції різні, фішечки, графіті — і це найпопулярніше місце в Будапешті”, — розповідає співзасновник ГО “Street Culture” Георгій Матюхін.
Простір ззовні. Суспільне Львів
За словами керівника простору, приміщення облаштували за грантові гроші. На це витратили близько 20 мільйонів.
Коворкінг. Суспільне Львів
Цього року роботи продовжать. На це з міського бюджету виділили 5 мільйонів. За ці гроші продовжуватимуть облаштовувати третій поверх. Там планують зробити освітній простір. Також хочуть облаштувати дах будівлі.
“Тут буде простір для подій, стрітбольний майданчик, мурал, з того боку буде скелелазіння, за кутом буде простір для відпочинку і зелень”, — додає Георгій Матюхін.
Також планують облаштувати дах будівлі. Суспільне Львів
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Над цим простором працювали чотири команди.