У Львові відбувся перший українсько-ізраїльський саміт із реабілітації
В Україні впроваджуватимуть досвід реабілітації поранених через бойові дії українців за ізраїльськими методиками. Як повідомив Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський, Ізраїль продовжить допомагати Україні із реабілітацією військових. Про це він розповів під час першого українсько-ізраїльського саміту. Він відбувся 30 травня у Львові.
В Україні перейматимуть досвід Ізраїлю як з фізичної, так і з психологічної реабілітації. Саміт провели у Львові, адже у місті зараз створені два нові реабілітаційні комплекси Superhumans та Unbroken.
Військовослужбовець Олег Вожик. Фото: Суспільне Львів
37-річний Олег Вожик із Одеси. Чоловік добровільно пішов захищати Україну після початку повномасштабного вторгнення. Поранення, через яке втратив ногу, отримав влітку 2022-го під Бахмутом.
“Зранку ми висунулись під Бахмут, мали зайняти позиції, але не встигли. Нас ДРГ групи із дронів побачили. Я сам себе перетягував, я лежав там і думав, що там і залишусь. Бо майже дві години був обстріл і нема як евакуйовувати, я був один і все навколо “прилітало”. І я вже зібрався помирати там”, – розповідає поранений військовослужбовець.
Але чоловіка встигли вивезти з поля бою, та ногу врятувати не змогли. Зараз він використовує уже другий протез. А перший отримав у ізраїльській клініці “Реут Тель-Авів”. Там перебував два місяці, окрім протезу – проходив комплексну реабілітацію.
“Там у кожного є свій реабілітолог, і цей реабілітолог один-на-один займається з людиною кожен день, отак навантаження, поетапно”, – каже Олег Вожик.
Аби допомоги таким травмованим через війну уже тут в Україні і перейматимуть досвід Ізраїлю, каже заступник командувача Медичних сил ЗСУ Юрій Подолян.
“Це протезування, так, звичайно, що технології у них передові. Якість протезів краща в них. Вони навчилися працювати з пацієнтом грубо кажучи, з моменту отримання травми. Я дещо перебільшую, але коли пацієнт з’являється в лікувальному закладі, то з ним уже працює і протезист, реабілітолог, ще перед оперативним втручанням, перед проведенням реампутації”, – пояснює заступник командувача Медичних сил ЗСУ Юрій Подолян.
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський. Фото: Суспільне Львів
В Ізраїлі з початку повномасштабного вторгнення прийняли кілька десятків поранених, повідомив Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський, їх продовжать приймати. Також будуть навчати українських спеціалістів.
“Ми провели курси підвищення кваліфікації для кількох сотень українських фахівців. Це педагоги, соціальні працівники, психологи, і провели з тисячами фахівців тренінги онлайн. Але головна мета – це не привезти всіх потребуючих реабілітації до Ізраїлю, а робити це тут. Тому ми зараз перевіряємо кілька напрямів, що найкраще можна зробити тут в Україні”, – каже Посол Ізраїлю Міхаель Бродський.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Загалом впродовж реабілітаційного саміту у Львові, обговорювали створення комплексу для фізичної та психологічної реабілітації як військових, так і цивільних українців на основі ізраїльського досвіду.