Суспільне мовлення

У Львові у реабілітаційному центрі встановили біонічний протез руки бойовому медику

У реабілітаційному центрі “Незламні” встановили біонічний протез руки бойовому медику. 27-річний Дмитро втратив праву руку на фронті, під час виконання завдання. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Дмитро має грецьке громадянство. До Києва він приїхав вчитися та залишився там працювати у місцевій лікарні. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну допомагав пораненим на Київщині, а після звільнення області, поїхав на передову.

Біонічний протез руки. Фото: Першого ТМО Львова

За словами бойового медика, до поранення він разом з командою евакуював з поля бою майже 200 захисників та захисниць. Під час однієї з операцій поранення отримав і сам Дмитро. Про те, що правої кисті у хлопця більше немає, він зрозумів в лікарні.

“Мене тримають дві медсестри, а я куксою б’ю об стінку і кричу. Коли ти втрачаєш можливість оперувати, для лікаря, звісно, це важко”, — каже Дмитро.

Загалом, аби врятувати м’язи передпліччя та довжину кінцівки, Дмитрові зробили п’ять операцій у трьох різних містах України.

Протезисти встановили медику біонічну кінцівку українського виробника Esper Bionics. Її для хлопця придбала ІТ-компанія Symphony Solutions. Він став другим, хто отримав такий протез у центрі “Незламні”.

У Львові у реабілітаційному центрі встановили біонічний протез руки бойовому медику

У Львові у реабілітаційному центрі встановили біонічний протез руки бойовому медику. Фото: Першого ТМО Львова

“Зараз ми встановили другий біонічний протез українського стартапу, який потрапив на обкладинку Time. За час відкриття майстерні ми зробили 20 протезів і ще до 10 в нас зараз в роботі”, — зазначає керівник напрямку протезування центру “Незламні” Назар Багнюк.

Нині Дмитро проходить реабілітацію та вчиться жити з “новою рукою”. Чоловік може з допомогою протеза друкувати SMS в телефоні, взяти горнятко з кавою та дістати навушники. Більше того, щойно тимчасову конструкцію протеза замінять на постійну — а це буде за тиждень, він знову поїде на передову.

У Львові у реабілітаційному центрі встановили біонічний протез руки бойовому медику

У Львові у реабілітаційному центрі встановили біонічний протез руки бойовому медику. Фото: Першого ТМО Львова

“Для мене Україна стала домівкою і я не хочу її нікому віддати. Дружина, я хочу дітей в Україні, я хочу їх виховувати у своїй країні”, — каже Дмитро.

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ Першого медоб’єднання Львова спільно з благодійною платформою Dodro.ua оголосили проєкт “Протези для незламних”. Мета: зібрати 100 мільйонів гривень. Долучитися може кожен, варто лише зайти на сайт dobro.ua — проєкт “Протези для незламних” — і натиснути “підтримати”.

Читайте також


Джерело: Суспільне мовлення України