У Львові три дні поспіль фіксують температурні рекорди
У Львові 31 грудня, 1 та 2 січня виявились аномально теплими. Показники побили температурні рекорди 1980, 2018 та 2021 років. Як це впливає на довкілля та яку погоду прогнозують синоптики на кінець тижня, дізнавалося Суспільне.
Вихідні та понеділок були незвично теплими для січня, каже начальниця відділу метеопрогнозів Львівського гідрометцентру Олена Смалюх.
“Тобто три дні підряд ми перевищуємо показники, абсолютні значення, приблизно на 4-5 градусів. За офіційними даними Львівського регіонального гідрометцентру, 31 в нас була у Львові температура +11,4, а спостерігалась температура +7,2 в 1980 році. Те що спостерігали ми 1 січня 2023 року, це було +14,1. Це було дуже гарно, дуже тепло, перевищили ми максимальну температуру +9 градусів, яка спостерігалась у 2018”, — каже Олена Смалюх.
Сьогодні, 2 січня, станом на 12:30 у Львові було +13. Цей показник теж став рекордним.
“Спостерігалась така температура: +8,7 у 2021 році”, — додає Олена Смалюх.
Олена Смалюх розповідає про вплив повітряних мас на погоду. Суспільне Львів
Потепління відчули тварини міського еколого-натуралістичного центру. Качки, гуси і куроподібні птахи, серед яких і фазани, змінили зимове пір’я на яскравіше.
“Вони вже всі перелиняли, готові до сезону розмноження. Так само відреагували і курині птахи, фазани, які теж самці перелиняли, починають тукувати до самок. На жаль, якщо відбудеться різна зміна погоди, повернення до низьких температур, то ці процеси однозначно швидко припиняться. І якщо буде таких потеплінь кілька за сезон до весни, то кількість гормонів в них зменшиться настільки що коли природній сезон розмноження має настати, то вони вже будуть неактивними практично”, — каже директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович.
Наслідки потепління спостерігають у птахів еколого-натуралістичного центру. Суспільне Львів
Температурні показники можуть негативно вплинути і на рослини, зокрема тепло сприяє пробудженню дерев
“Від цього залежить і продовольча безпека держави. Наступні морози без снігового покриву можуть призвести до вимерзання озимих посівів, це може бути значним негативним моментом. Плюс водна безпека. Зима — це важливий період, коли у вигляді снігової маси накопичується вода”, — каже еколог Анатолій Павелко.
Через аномально теплу зиму на деревах почали розпускатися квіти. Суспільне Львів
Згідно з даними синоптиків, наприкінці тижня стане холодніше. 5 січня буде дощити, 6 передбачають сніг з дощем , а 7 січня — сніг.
Читайте також
У Стрийському парку висаджують квіти з Нідерландів
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У святковий період може зрости захворюваність на коронавірус