У Львові створили туристичний маршрут імені Петра Радковця
У Львові створили новий туристичний маршрут на згадку про екскурсовода, краєзнавця, популяризатора всього львівського та “професійного львів’янина”, яким він сам себе називав, — Петра Радковця. Авторську екскурсію створила колега, Діана Борисенко, залучивши родину екскурсовода.
Туристичним маршрутом імені Петра Радковця львів’ян та гостей міста вела його колега Діана Борисенко.
Діана Борисенко. Фото: Суспільне Львів
Екскурсовод, краєзнавець, та “професійний львів’янин” Петро Радковець ходив із тростиною, мав закручені до верху вуса та впізнаваний образ “львівського джентльмена” епохи 30-х років минулого століття.
Петро Радковець. Фото: Facebook\Петро Радковець
Петро Радковець казав, що найперше людям запам’ятовується атмосфера міста і намагався її передати. Діана Борисенко під час екскурсії теж була вдягнена в образі його улюбленої епохи.
“Це називається не тростина, це — ляска. Але непроста ляска. В цій лясці є парасоля. Бо у Львові мінлива погода. Але Петро казав: “Немає поганої погоди, є неправильно підібраний одяг”, — каже екскурсоводка Діана Борисенко.
Діана Борисенко показує ляску. Фото: Суспільне Львів
За словами Діани Борисенко, Петро Радковець хотів, щоб в перше чергу Львів досліджували самі львів’яни. Новий львівський туристичний маршрут передбачає 6 зупинок. Він починається від Успенської церкви на вулиці Руській та закінчується на проспекті Свободи.
Фото: Суспільне Львів
У туристичний маршрут включили локації, що пов’язані із життям Петра Радковця. Щоб образ екскурсовода був впізнаваним — він його створював сам. Підбирав аксесуари. Свої капелюхи він замовляв у дворі поблизу пасажу у Світлани Гелон.
“Якби цей капелюх одягнула інша людина, то їй би він не пасував. Це капелюх Петра, він підкреслює людину”, — говорить майстриня Світлана Гелон.
Майстриня Світлана Гелон. Фото: Суспільне Львів
Під час екскурсії можна побачити і тих, хто знав Петра Радковця. На вулиці Вірменській, під кав’ярнею, львівського хіпі Аліка Олісевича.
“Він робив все це з душею. І це такі його місця. І він бувало заходив на Вірменську. І зі своєю тростинкою, розповідав якісь цікаві епізоди. Він любив жартувати”, — говорить львів’янин Алік Олісевич .
Найдовша екскурсія Петра Радковця тривала протягом 20 годин. Екскурсія на його честь — близько 2 годин.
Фото: Суспільне Львів
Екскурсію можна замовити у львівському туристичному центрі на площі Ринок. Частину грошей з екскурсії скеровуватимуть у фонд імені Радковця, що створили його близькі.
Читайте також
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У львівському “Домі Франка” проводять театралізовані екскурсії англійською мовою