Суспільне мовлення

У Львові розпочалися курси з кравецької майстерності

У Львові розпочалися курси з кравецької майстерності. Навчання безкоштовне і розраховане на два з половиною місяці. Серед тих, хто записався на навчання – більшість вимушені переселенці, також є і львів’яни.

Програма навчання складається з теоретичних знань про моду, дизайн, тканини, конструювання, крій та шиття. На курсах можна навчитися шити з нуля.

“Ми готуємо кравців, які вміють не тільки шити, а які розуміються в крої і які будуть залишатися в нашій галузі, щоб поповнювати наші ряди”, – каже керівниця львівської школи кравецької майстерності Оксана Гусєва.

Курси триватимуть два з половиною місяці. Суспільне Львів

Анна Зубова приїхала з Маріуполя. Каже, прийшла на курси, адже уже давно хотіла навчитися шити одяг.

“Я – художник і в мене такий стиль, що я хочу переносити на тканину і щось з того робити і давно вже хочу свою справу”, – каже відвідувачка курсів Анна Зубова.

У Львові розпочалися курси з кравецької майстерності

Анна Зубова з Маріуполя. Суспільне Львів

Зореслава Редько – львів’янка і працює контент менеджером. Проте, мріє відкрити майстерню з пошиття сценічного одягу.

“Я трішки займаюся східними танцями і костюми для себе я роблю сама. Мені бракує технічної бази. Я думаю, що це те, чого мені бракувало – технічна основа, тобто як поміряти, як правильно відрізати, як це побачити на фігурі”, – каже каже відвідувачка курсів Зореслава Редько.

У Львові розпочалися курси з кравецької майстерності

Львів’янка Зореслава Редько. Суспільне Львів

Курси проводять викладачі Львівської інноваційної школи кравецької майстерності. За фінансової підтримки польських і німецьких партнерів. Усім, хто проходить це навчання потім допомагають з працевлаштуванням.

“Отримують ази конструювання і моделювання, отримують розуміння що це таке і вже в принципі можуть якість нескладні речі самі роботи і продовжувати навчання. Зараз зовсім різні люди, зовсім не швейних професій, не наближених – в нас є і юристи, і економісти, і навіть військові, люди тимчасово переселені, хтось може буде працювати, для когось це може якась психологічна реабілітація”, – каже викладачка конструювання і моделювання одягу Світлана Недудаєва.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Впродовж квітня-серпня у закладах професійної освіти за підтримки Програми ООН, яка фінансується за кошти Європейського Союзу, для переселенців у місті організували 17 навчальних курсів. Їх закінчили більше 260 осіб.

Львівський бренд створив вишиванку із зображенням безпілотника “Bayraktar”


Джерело: Суспільне мовлення України