Суспільне мовлення

У Львові реставрують старовинну кам’яницю на вулиці Вірменській,17

У центрі Львова, на вулиці Вірменській,17, триває реставрація старовинної кам’яниці. У будівлі було щонайменше 10 періодів розбудови: від XV століття у підвалі і фактично до середини XX століття. Кожна епоха залишила щось своє: від оригінальних дерев’яних балок і підлоги до настінних розписів.

Зараз майстри вже на етапі консервації розписів та фрагментів карнизів. Реставратори виявили розписи, карнизи та портали, що належать до різних епох. Найдавніші з них датовані XV століттям.

“Це є фрагменти малярства, які були прикріплені на стелі. І ці фрагменти нам вдалось безпечно зняти для того, щоб надалі зберегти і відкрити під ними ренесансові балки. Бо первинно їх там не було. Це вже в австрійський період було домальовано”, — каже куратор реставраційних робіт Василь Карпів.

У Львові реставрують старовинну кам’яницю на вулиці Вірменській, 17. Суспільне Львів

На самій стелі збереглися автентичні дерев’яні перекриття. А на деяких балках – написи латиною. Колись стелі були покриті розписами, зробленими у різні століття. Тож тепер їх відновлюють.

Зараз реставратори працюють над збереженням фрагмента карниза.

“Все це було у такому фрагментарному стані. Зараз ми його зібрали. Ми зробили йому таку форму”, — реставраторка Наталія Безнос.

У Львові реставрують старовинну кам'яницю на вулиці Вірменській, 17

У Львові реставрують старовинну кам’яницю на вулиці Вірменській, 17. Суспільне Львів

Під час робіт у кам’яниці віднайшли архітектурні фрагменти.

“Маємо дуже цінні архітектурні деталі, аналоги яких ми можемо побачити у Вавелі, у Кракові. Переважно, це є готичні портали і фрагменти нервюр зіркового готичного склепіння, що для Львова було рідкістю”, — розповідає професор Львівської політехніки Олег Рибчинський.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Крім того, у внутрішньому дворику реставратори виявили портал епохи Ренесансу. Зараз усі знахідки консервують, аби вберегти від руйнувань.

У Львові художник створює картини у техніці плетіння маскувальних сіток


Джерело: Суспільне мовлення України