Суспільне мовлення

У Львові провели перевірку в геріатричному пансіонаті: на що скаржиться мешканець

У Львівському геріатричному пансіонаті проживає майже 300 мешканців. Переважно всі вони потребують спеціальної допомоги персоналу. З одним підопічним у закладі планують розірвати угоду. Адже, за словами в. о. директорки, його здоров’я поліпшилося, тож він більше не потребує спецдогляду. Мешканець скаржиться, що його хочуть виселити. За цим фактом провели перевірку.

Юрій Альошин мешкає у Львівському геріатричному пансіонаті 15 років. Каже, у той час мав проблеми зі здоров’ям і оформлену інвалідність, був лежачим хворим, тож отримав кімнату для проживання.

“Коли поступав сюди, в мене, звичайно, була власна квартира. Але я був розлучений з дружиною. Я домовився зі своєю колишньою дружиною, що я переписую квартиру на неї, але вона буде мені фінансово допомагати. І з 2012 року я ніякою нерухомістю не володію. Весь час жив тут і використовував ті кошти на реабілітацію. Встав – і мені сказали: “Молодець, а тепер іди на вулицю”. Виселення взагалі на підставі якогось папірця непідписаного, незавіреного”, — каже мешканець геріатричного пансіонату.

Юрій Альошин. Суспільне Львів

Та зараз здоров’я чоловіка поліпшилося, тож адміністрація закладу вважає, що він більше не потребує спеціального догляду, каже керівниця пансіонату Етері Пасека. І додає, що підопічний систематично порушує правила внутрішнього розпорядку.

“Він в алкогольному стані погрожує людям, б’є їх. Цього мало? Б’є персонал. Тут будуть жити інваліди, люди похилого віку. Пан Юрій – йому 53 роки. Він не підходить по шкалі людей похилого віку. Людина має бути одинока, має мати групу. Відповідно, має бути чітко прописано, чи вона потребує стороннього стаціонарного догляду. Обов’язково. Це пункт номер 1”, — каже Етері Пасека.

На скаргу Юрія Альошина у Львівській обласній раді скликали комісію, до складу якої увійшли представники різних структур, які навідалася з перевіркою до пансіонату, аби вивчити ситуацію.

“Попередньо ми заслухали громадянина Альошина, заслухали керівника геріатричного центру. І зараз ми зіставляємо ці факти, що ми почули, із тими юридичними документами, що є, для того, щоб ухвалити рішення”, — каже заступник начальника управління спільної власності обласної ради Ігор Титла.

“Не рідше одного разу на рік збирається комісія, яка переглядає стан підопічного і розробляє для нього індивідуальний план реабілітації. З ним складають договір на утримання в нашому закладі обласної ради. Після останньої такої оцінки, коли було оцінено його по шкалі на спроможність, адміністрацією закладу було прийняте рішення про те, що розриває з ним договір про надання соціальних послуг”, — говорить представник уповноваженого з прав людини у Львівській області Тарас Подвірний.

З перевіркою у заклад прийшла комісія

З перевіркою у заклад прийшла комісія. Суспільне Львів

Водночас законодавство чітко не передбачає, куди переселятися людям, які опинилися у такій ситуації як Юрій Альошин, говорить заступниця директора обласного департаменту соціального захисту Тетяна Крут.

“Тут мають перебувати підопічні, які потребують стаціонарного догляду. Власне підопічний Альошин – те, що ми сьогодні почули, стаціонарного догляду не потребує. Він може цілком адаптуватися в соціумі і проживати окремо, вести своє індивідуальне домашнє господарство. При релігійних, благодійних організаціях є утворені у нас такі місця тимчасового проживання, прихистки”, — каже Тетяна Крут.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Жінка радить звертатися до координаційних центрів за консультацією, їхні адреси є на сайті обласної військової адміністрації. Висновок щодо ситуації Юрія Альошина комісія обіцяє оприлюднити після 7 листопада.


Джерело: Суспільне мовлення України