Суспільне мовлення

У Львові облаштують центр для проживання переселенців з інвалідністю

У Львові облаштують спеціалізований центр для проживання переселенців, які мають інвалідність або потребують лікування. Для цього відремонтують приміщення колишнього лікувального закладу на вулиці Замарстинівській. Зараз готують проєкт майбутньої реконструкції.

Сім’я Ісіченків — одна із тих, яка потребує спеціального житла. Родина у липні переїхала із окупованої Балаклії до Львова і відтоді живе у модульному містечку. У двох хлопців-школярів — спінально-м’язова атрофія і вони пересуваються на візках.

“Потрібне нам, наприклад, якесь приміщення для занять, фізичних занять, типу реабілітації. Потрібно під масажі. Тому хотілося б щось таке, щоб хоча би можна було займатися, хоч би самостійно”, — каже переселенка Катерина Ісіченко.

Родина Ісіченків потребує спеціалізованого житла. Суспільне Львів

Житло для переселенців, які потребують особливих умов, облаштують в одному з приміщень колишнього оздоровчо-лікувального закладу на вулиці Замарстинівській. Загалом у цій будівлі буде три житлові поверхи. Приміщення розпланують за типом гуртожитку. Опікуватимуться ними львівські медики Другого медоб’єднання, яким належать ці приміщення.

“Тут розташовані недалеко, в радіусі трьох кілометрів, заклади спеціалізованої медичної допомоги і допомогу, яку потрібно, ми зможемо надати вимушено переміщеним особам”, — каже керівник Другого міського медоб’єднання Андрій Миськів.

Усі роботи профінансують міжнародні організації

Усі роботи профінансують міжнародні організації. Суспільне Львів

Також територію навколо і саме приміщення мають облаштувати під потреби людей із інвалідністю. Планують зробити пандуси, а також зовнішній ліфт.

“Люди з пораненнями досі поступають до нас евакуаційними потягами, відповідно приїжджають до нас ті, які мають певні хвороби, мають певний ступінь інвалідності. Вони потребують особливих умов проживання. Відповідно, потреба у такому закладі чи центрі, де будуть спеціальні умови для проживання, є дуже великою”, — каже начальник міського управління соцзахисту Ігор Кобрин.

Усі роботи профінансують міжнародні благодійні організації. Коли саме розпочнуть ремонт, наразі невідомо. Поки готують проєкт майбутньої реконструкції.

У львівській поліклініці запрацював Центр психічного здоров’я


Джерело: Суспільне мовлення України