Суспільне мовлення

У Львові медики пересадили 17-річному хлопцю шкіру від посмертного донора

У дитячому опіковому відділенні Першого медоб’єднання Львова медики пересадили 17-річному хлопцю шкіру від посмертного донора. Також рани пацієнта закрили синтетичним полімером. Аби вберегти ногу від ампутації, юнаку, який потрапив у ДТП, провели понад 20 операцій.

Історію пацієнта розповіли у Першому медоб’єднанні Львова.

Кирило Шульга родом зі Львівщини. Торік у жовтні 17-річний юнак потрапив у ДТП. Він йшов повз припарковану біля дороги вантажівку, як та раптом рушила з місця і наїхала на хлопця. Без свідомості у важкому стані дитину доправили до Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

“Я вірив у лікарів і те, що мені нададуть допомогу. Тільки переживав, щоб була нога, а далі все зроблять лікарі”, — каже пацієнт Кирило Шульга.

У Кирила була складна комбінована травма, розповідає дитяча хірургиня Лариса Шевченко.

“Це був струс мозку, множинні рани, стиснення м’яких тканин ноги, пошкоджені суглоби. Тобто травма потребувала видалення тканин, пересадки нових тканин, відновлення функції цієї ділянки. Крім цього був травматичний шок, на початку пацієнт потребував інтенсивного лікування”, — розповідає Лариса Шевченко.

Медики Першого ТМО проводять одну із операцій Кирилу Шульзі. Фото: Першого територіального медоб’єднання Львова

У 17-річного Кирила був ризик ампутації ноги. Під час лікування йому зробили пересадку шкіри від посмертного донора. Це друга дитина в історії української медицини, якій пересадили шкіру від посмертного донора, кажуть у медзакладі.

Лікування тривало місяці. Під час чергової операції із висікання та пластики рубців, опікові хірурги з’ясували, що через травму змінилася анатомія ноги пацієнта. Нерви були розташовані надто близько до поверхні шкіри. Відтак була загроза, що в майбутньому пацієнт відчуватиме сильні болі.

Аби цього не допустити, лікарі застосували технологію — покриття BTM.

“Що це таке? Це покриття схоже на губку, її ставлять на рану і вона проростає власними судинками пацієнта, стає його новою дермою. Воно залишається в нього назавжди. Цей матеріал є дуже коштовним, саме тому його в Україні і немає. А нам його подарували американці як гуманітарну допомогу”, — розповідає опікова хірургиня Леся Стрілка.

У Львові медики пересадили 17-річному хлопцю шкіру від посмертного донора

Кирило Шульга під час реабілітації. Фото: Першого територіального медоб’єднання Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Технологія спрацювала — нерви вдалося закрити. Загалом, аби зберегти Кирилові ногу, йому виконали більше ніж 20 операцій. Зараз лікування Кирила завершене, а реабілітація триває. Він розпрацьовує коліно.


Джерело: Суспільне мовлення України