У Львові лікарі зі США навчають українських колег працювати з пацієнтами у критичних станах
У Львові американські інструктори із Товариства критичної медицини розпочали навчання для українських медиків. Це курс про те, як працювати із пацієнтами у критичних станах, зокрема із тими, хто отримав мінно-вибухові травми. Загалом участь у таких тренінгах візьмуть понад 400 українських фахівців.
Українським медикам спершу демонструють етапи роботи із пацієнтом, а потім під наглядом проводять імітацію лікування, розповідає керівниця анестезіологічної служби Першого медоб’єднання Львова Наталія Матолінець.
“Вчаться мультидисциплінарно, тобто в командній роботі, коли стоїть хірург, травматолог, анестезіолог, медична сестра, фізичний терапевт, медики інших спеціальностей біля пацієнта, в якого є пряма загроза життю, критичний стан. Вчаться працювати згідно зі світовими стандартами, протоколами”, — каже Наталія Матолінець.
На ліжках – умовні поранені у критичному стані. Також використовують апарати, що імітують роботу із такими пацієнтами.
Тренінг для медиків проводять інструктори Товариства критичної медицини. Суспільне Львів
Загалом приїхали 20 інструкторів зі США. Інструкторка Мері Рід має 35 років досвіду, працювала під час військових конфліктів у Кенії, Нігерії, Південній Африці.
“Досвід українських медиків є також хороший, він схожий на досвід американських медиків після подій в Іраку та Афганістані. Ваші медики зараз швидко вчаться і швидко стають ефективними та корисними”, — говорить Мері Рід.
Інструкторка Мері Рід. Суспільне Львів
Навчання проводять у лікарні Першого медичного об’єднання Львова. Українських медиків відібрали для цього курсу з різних областей України. Серед них є і військові лікарі.
Таке навчання хірург із Запоріжжя Артем Проценко оцінює швидше як обмін досвідом. Лікує чоловік як цивільних, так і військових. Окрім того, може оцінити і методи викладання, адже також є і викладачем у місцевому медичному університеті .
“Дивлячись по їхнім клінічним випадкам, нам деякі речі, можливо, здаються нелогічними і ми, можливо, зробили би по-іншому. Але вони теж мають безцінний досвід, тому, сподіваємося, що ця їхня інформація і наша складуться разом в одне і все буде на допомогу нашим пацієнтам. Все робиться заради пацієнта, його життя і здоров’я. Деякі речі, це може бути якийсь маленький штрих, і ми його можемо взяти звідси для наших пацієнтів. І це зробить вклад в нашу велику справу”, — каже хірург.
Хірург Артем Проценко. Суспільне Львів
За словами керівника Першого ТМО Львова Олега Самчука, фінансують навчання американські благодійники. Загалом участь у таких тренінгах візьмуть понад 400 українських медиків.
“Ці люди, які отримують сьогодні навчання безоплатне, разом отримають і обладнання для того, щоб робити таку діагностику пацієнтам. Вони повинні передати це навчання по всій Україні, його розповсюдити. Це має бути ціла така мережа лікарів, які знають згідно із сучасними протоколами як рятувати людей саме в складних станах”, — зазначає Олег Самчук.
У навчаннях візьмуть участь понад 400 українських фахівців. Суспільне Львів
Інструктори Товариства критичної медицини приїжджають до Львова із навчанням вдруге за пів року. У березні вони проводили для українських колег навчання із сучасних ультразвукових досліджень та методів знеболювання.