У Львові батьки дошкільнят вимагають, щоб діти ходили до нового корпусу дитсадка: що відомо
Батьки вихованців одного з дитсадків Львова проти того, щоб їхні діти відвідували старий корпус у той час, коли заклад має нове відремонтоване приміщення. Новий корпус, за їхніми словами, майже півтора року стоїть зачиненим. Про це Суспільному розповіли батьки дошкільнят.
Новий корпус дитячого садка №133 на вулиці Грінченка, 4а понад рік зачинений. Дітей, які раніше його відвідували, перевели в головний корпус дошкільного закладу — за 600 метрів. А оновлена будівля 16 місяців пустує.
“Були різні причини. Одна з них — немає укриття. Укриття вже зроблене. Друга — немає харчоблока. Але це питання вирішувалося дуже ефективно: їжу діткам довозили”, — розповідає мама дошкільняти Ірина Фірко.
Мама дошкільняти Ірина Фірко. Фото: Суспільне Львів
Дехто з батьків вихованців дитсадка категорично проти, щоб діти ходили до старого корпусу, якщо є новий, каже мама двох дітей Оксана Сащин.
“Зараз кажуть про недоцільність відкриття. У чому полягає недоцільність? В економії грошей? Економії там не буде: опалення централізоване — платити треба. Електрика? Дві лампочки-економки в групі — не є ті затрати, заради яких варто тримати приміщення закритим”, — говорить мама двох дошкільнят Оксана Сащин.
Мама двох дошкільнят Оксана Сащин. Фото: Суспільне Львів
За словами завідувачки сектору розвитку дошкільної освіти міського управління освіти Наталії Клочко, новий корпус дитсадка відкрили у 2018 році через те, що основний був перевантажений. Зараз, каже вона, такої проблеми немає.
“На Грінченка, 18 — основний корпус, його проєктна потужність становить 220 діток, відвідує його орієнтовно 100-120 дітей. Зараз діти можуть абсолютно спокійно відвідувати цей основний корпус, оскільки відвідуваність становить 50%. Ми плануємо відремонтувати кухню і тоді запустити дітей”, — каже завідувачка сектору розвитку дошкільної освіти Наталія Клочко.
Водночас мама дитини Ірина Фірко каже, що батьків просили приносити довідки про працевлаштування, щоб діти могли ходити до садка.
“Те, що немає повноцінного завантаження садочка тому, що ходить тільки 100 дітей — штучно створені. Адміністрація садочка вимагала від батьків дві довідки з роботи для того, щоб діти могли відвідувати садочок. Відповідно, це набагато зменшувало відвідуваність”, — каже мама дошкільняти Ірина Фірко.
Фото: Суспільне Львів
Адвокатка Лілія Баюш пояснює, що чинне законодавство не передбачає вимогу про довідки з роботи.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“Насправді чинним законодавством України не передбачено для вступу в дошкільний заклад освіти такий документ, як довідка про працевлаштування батьків. На місцевому рівні дійсно приймаються рішення органами місцевого самоврядування, мотивуючи це тим, що насправді деякі дошкільні заклади освіти не мають достатньо місця для належного бомбосховища, в разі тривог повітряних”, — говорить адвокатка Лілія Баюш.