Суспільне мовлення

У Львові 5-річній дівчинці пересадили нирку від 9-місячного немовля

1

У Львові трансплантували нирку 5-річній дівчинці з Сокальщини. Донором для дитини стала інша дитина — 9-місячне немовля, у якого лікарі діагностували смерть мозку.

Як повідомили у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі, 9-місячна дівчинка стала наймолодшим донором в Україні.

Сніжана у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі лікувалась із 2018 року від ниркової недостатності. Лікарі діагностували у неї гемолітико-уремічний синдром.

“Це захворювання, яке супроводжується зниженням гемоглобіну, тромбоцитів, постійною діареєю, перманентною гарячкою. Внаслідок змін в організмі у нирках утворюються невеличкі тромби, які блокують роботу нирок, і, відповідно, вони перестають працювати”, — говорить дитячий нефролог Роман Андруневич.

Команда лікарів здійснює пересадку нирки 5-річній Сніжані. Фото: ЗУСДМЦ

З 11-місячного віку дівчинка перебувала на щоденному перитонеальному діалізі. Сніжані потрібна була пересадка нирки. Донором для дитини стало 9-місячне немовля з важкою хворобою печінки. Коли у дівчинки констатували смерть мозку, батьки погодились на донорство.

“Єдина інформаційна система визначила маленьку пацієнтку як потенційного реципієнта. У лабораторії Центру підтвердили імунологічну сумісність. Наші фахівці швидкою доставили донорський орган з Києва у Львів, і провели операцію”, — йдеться у повідомленні.

У Львові 5-річній дівчинці пересадили нирку від 9-місячної немовля

Медичний бокс для транспортування органів. Фото: ЗУСДМЦ

У медзакладі кажуть, оперативне втручання мало свої особливості через вік і вагу обох дітей. Проте операція минула успішно, нирка запрацювала на операційному столі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“Батьки Сніжани і команда медиків лікарні безмежно вдячні батькам маленької донорки за порятунок”, — додали у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин