У львівському парку організували пірнання на Водохреща: як це було
У львівському парку Горіховий гай організували пірнання на Водохреще. Там облаштували кабінки для переодягання. На місці чергували медики та рятувальники.
До озера від ранку йшли занурюватись. Цьогоріч пірнання відбувалося без ополонки та снігу, і під час зливи. Хтось за компанію із друзями, хтось вперше або сім’єю.
“Класно. Перший раз в житті на Водохреща купаюсь. Круті відчуття. Вирішив спробувати, бо в житті все треба попробувати”, — каже львів’янин Назар Лещишин.
Перший раз занурювався і Юрій Голоско, чоловік розповідає про свої відчуття.
Юрій Голоско. Суспільне Львів
“Сьогодні таке свято велике, Водохреща. Я перший раз вирішив занурюватись. І мені дуже сподобалося. Водичка тепленька, так нормально. Було холодніше, і я думав що буде гірше, але нормально”, — каже Юрій Голоско.
Юлія із Дніпра разом із подругами у цей день пірнає третій рік поспіль. А львів’янин Ігор Фігурняк пірнає так за будь-якої погоди щодня впродовж 25 років.
“Це єднання з природою. Очищення і перепрограмування як комп’ютерники кажуть, що в них є такий термін, перепрограмування, перезавантаження. І це от джерело перезавантаження для всього організму і духу”, — каже Ігор Фігурняк.
У львівському парку організували пірнання на Водохреща: як це було. Суспільне Львів
Поблизу озера облаштували кабінки для переодягання, чергують рятувальники.
“Рік на рік не схожий, все залежить від погоди. Були роки, коли ми робили по дві ополонки, коли були хороші морози. Позаминулого було десь 17 градусів мороз, то взагалі було найкраще. Цього року маємо таку погоду. Та треба це організувати, бо всеодно люди будуть занурюватись в воду, то краще ці речі контролювати”, — каже керівник кіноцентру у Горіховому гаю Андрій Породко.
Опівдні воду в озері освятили. Священник Андрій Тяшенко, який освячував воду, каже, традиція занурення не має духовної сили.
Освячення води. Суспільне Львів
“Якщо ми дивимося в самому Йордані, де річка Йордан, там, звичайно, клімат інший. І дозволяє, бо там завжди тепло, можна занурюватись. І там люди занурюються, плавають. А у нас хто як собі бажає. Хто приходить і занурюється раз в році, хто завжди, моржують. Але це є такий більше традиційний момент. Він не має такої якоїсь духовної сили чи догмату в церкві східній, чи західній”, — каже священник Андрій Тяшенко.
За словами священника, пірнати чи ні, кожен обирає на власний розсуд.
Читайте також
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
На площі Ринок у Львові освятили воду: люди можуть її набрати з резервуару