Суспільне мовлення

У львівських театрах завершується театральний сезон

У Львівських театрах завершується театральний сезон, наразі відбуваються останні вистави. На другому році повномасштабної війни із відімкненнями світла у театрах готували прем’єри та організовували збори для військових.

У неділю, 2 липня, завершується 123 театральний сезон Львівської опери. У листопаді театр здобув нагороду “Найкращий оперний театр”. Макож протягом року артисти презентували три прем’єри: “Страшна помста” Євгена Станковича, модерн-балет “Пізнай себе” та оперу “Запорожець за Дунаєм”.

“За час війни Оперний театр чи не єдиний львівський театр, який зберіг повністю творчу і технічну групу, незважаючи, що в нас десять працівників театру сьогодні служать у ЗСУ. Плануємо в новому сезоні три прем’єри, в нас з’явиться твір на тему війни”, — говорить генеральний директор, художній керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Сцена у Львівській опері. Фото: Суспільне Львів

Вистави з відлунням подій, які відбуваються під час повномасштабної війни, презентували цього театрального сезону у театрі Лесі Українки. Також театрали організовували збори грошей для військових. Зокрема, у п’ятницю, 30 червня, організували захід, де розігрували лоти: прожектор, свічник із гільз та інші. За вторговані гроші планують придбати дрони.

“Ми намагаємося це робити. Дуже завдячую величезній команді в театрі, яка це робить, бо надзвичайно велика робота, колосальна. Ми не маємо вихідних, ми не маємо вільного часу і займаємося або своїми безпосередніми обов’язками, або трохи волонтерством. Навіть маємо маленьку команду, яка кожного понеділка їздить в госпіталь, називається “понеділковим госпіталем” і відвідуємо військових, з ними спілкуємося і привозимо якісь речі”, — говорить режисерка театру Лесі Українки Світлана Ілюк.

У львівських театрах завершується театральний сезон

Актори театру Леся Курбаса. Фото: Суспільне Львів

Попри повітряні тривоги і відімкнення світла нові вистави готували і під час 35 театрального сезону у театрі Леся Курбаса. За словами керівника Олега Цьони, під час повномасштабної війни глядачі завчасно купували квитки на всі вистави.

“Коли ми тільки відновлювали роботу, в квітні 2022 року, то звичайно було дуже багато запитань, легкий страх, що ніхто не прийде в театр. Кому в цій ситуації потрібен театр? Ми були страшенно здивовані, коли було все навпаки. Одразу прийшло дуже багато людей і люди дякували, що ми почали роботу, казали, що це ковток повітря” — говорить художній керівник театру Леся Курбаса Олег Цьона.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз театрали матимуть відпустку, але у кожному театрі вже мають плани на нові прем’єри.


Джерело: Суспільне мовлення України