У інфекційній лікарні Львова перебувають четверо пацієнтів з лептоспірозом
У Львівській обласні інфекційній лікарні зараз перебуває четверо пацієнтів з діагнозом “лептоспіроз”.
Як розповіла Суспільному завідувачка четвертого діагностичного відділення інфекційної лікарні Таміла Алексанян, одна пацієнтка, 54-річна жінка, ще лікується у реанімації. А інших — вже перевели у відділення.
“Ця жінка вже близько тижня лежить в реанімації. Зараз їй вже краще”, — каже лікарка.
За її словами, пацієнтка тримає вдома курей, свиней та інших домашніх тварин. А також працює лаборантом у ветеринарній лабораторії. На початку хвороби намагалася лікуватися сама: збивала гарячку ліками, які має вдома. А за медичною допомогою звернулася на четвертий день, коли у неї почалася жовтяниця і вона перестала виділяти сечу.
В реанімації перебував й чоловік, який косив траву. Він розказав лікарям, що мав на ногах гумаки. Проте траву згрібав голими руками, на яких є подряпини. Тому медики підозрюють, що бактерія могла потрапити до організму саме через них. Зараз чоловік почуває себе краще і три дні тому його перевели з реанімації до палати.
“Також у лікарні лежать ще два чоловіки з лептоспірозом. Один з них має господарство вдома, інший – купався у водоймах”, — зазначила Таміла Алексанян.
Попередніх чотирьох пацієнтів, які лікувалися від лептоспірозу у лікарні з початку місяця, вже виписали. Лікарка каже, що добре почувати себе ці хворі будуть не скоро.
“Пацієнти з лептоспірозом поступають і будуть поступати. Є люди, які перебувають у групі ризику, як от працівники водоканалу чи теплоенерго, які працюють з мережами, то вони обов’язково роблять щеплення. Інші ж щеплень не мають”, — говорить завідувачка четвертого діагностичного відділення інфекційної лікарні.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Лептоспіроз – хвороба, збудником якої є бактерія, яку переносять дрібні ссавці, миші та щурі. Зараження відбувається, коли бактерія потрапляє у кишково-шлунковий тракт людини. Це може бути під час купання у відкритих водоймах; під час споживання їжі, забрудненої гризунами; або ж під час потрапляння бактерії у відкриті рани.