У черзі — 540 людей. Як у Львові поранені військовослужбовці проходять медкомісію
У Львові військові, які після поранень і лікування повинні проходити медичну комісію, скаржаться на великі черги в медцентрі. Дехто тижнями проходить усіх лікарів, аби повернутися на службу, приходячи до медзакладу задовго до відкриття, аби зайняти чергу. Чому так відбувається – з’ясовувало Суспільне.
Боєць з позивним “Соловей” був поранений. Уже майже місяць чоловік проходить військово-лікарську комісію. Каже, що в черзі до невропатолога він вже три тижні, але і досі не потрапив до лікаря.
Боєць з позивним “Соловей”. Суспільне Львів
“Не можу потрапити до лікаря через те, що виключають світло в лікарні, у них є обіди, субота і неділя — вихідний. П’ятниця — скорочений день. Ми там воюємо і в нас немає ні вихідного, ні прохідного, ні поїсти, ні попити. Це знущання, ми поранені, кожен має по два-три поранення, до того ж важких”, — каже військовослужбовець.
За словами бійців, вони мають отримати висновки близько десятка лікарів. Дехто спеціально приїжджає з інших областей і змушений стояти в “живій” черзі.
“Наприклад, до невропатолога в черзі вже 540 людей. Я 133-й і це мені ще два тижні треба, бо на день приймають по 10 людей, це максимум. У них навіть комп’ютерів немає, ноутбуків немає, все від руки пишуть”, — каже військовослужбовець з позивним “Соловей”.
Першим про проблему заявив військовослужбовець Мирослав Откович. У соцмережах він описав ситуацію, а ще опублікував фотографії незадовільного стану вбиралень.
Військовослужбовець Мирослав Откович. Суспільне Львів
“Немає де присісти — стоїш біля стіни. Багато хлопців з важкими пораненнями. Немає інформаційних табло, на яких би мав бути написаний повний перелік документів, з якими треба заходити до хірурга. Бо ти заходиш, він каже: “У тебе цього і цього нема, іди доробляй”. І твоя черга пропала”, — каже Мирослав Откович.
Допомогти з мінімальним — поставити безплатну воду, облаштувати місця, де можна сісти, готові волонтери. За словами волонтерки Тетяни Пилипець, готові зробити це безплатно.
“Ми можемо допомогти. Привезти води, щоб влаштувати питний режим. Поставити додаткові тонометри не в кабінетах, а в фоє. Мабуть, що в ситуації, коли є до 500 людей, то треба додаткові крісла, тапчани. Нас має перевірити служба, чи ми не є диверсантами”, — каже Тетяна Пилипець.
До медичного центру вже навідалися представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Згодом його представник в системі органів сектору безпеки і оборони Олександр Кононенко написав у своєму Facebook:
“Військовослужбовці з різним ступенем травм змушенні годинами очікувати в черзі на прийом до лікаря. Відсутнє належне сервісне обслуговування, зокрема: вільний доступ до питної води, вкрай незадовільний санітарно-технічний стан санвузлів та їх пристосування для маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю”, — написав Олександр Кононенко.
Відреагували на ситуацію і в Міністерстві охорони здоров’я. Очільник МОЗ Віктор Ляшко написав, що військово-лікарські комісії реформують.
Кроки, які будуть впроваджені найближчим часом:
- електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
- автоматизація процесів;
- належне сервісне обслуговування пораненим;
- можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
- підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.
Журналістів Суспільного не впустили до медичного закладу і не надали коментарів. Тож Суспільне звернулося з запитом до Міністерства оборони з проханням роз’яснити ситуацію.
Читайте також
Як українці можуть виїхати за кордон на лікування. Пояснення МОЗ
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“14 млн українців потребують психологічної допомоги через війну” — Віктор Ляшко