Суспільне мовлення

Суд почав розгляд по суті справи підозрюваного у коригуванні вогню по Яворівському полігону

У середу, 8 лютого, у Галицькому районному суді відбулось перше засідання по суті справи Олександра Косторного. Його обвинувачують у державній зраді та передачі даних громадянину РФ, що допомогло коригувати вогонь по Яворівському полігону. На судовому засіданні були кореспонденти Суспільного.

За версією правоохоронців, Косторний передав громадянину РФ, який перебуває у тимчасово окупованому Криму, інформації про розташування військових підрозділів. Зокрема, карту Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівського військового полігону), на якій позначили місця розташування казарм, гуртожитків та іншу інформацію.

“Також о 19 годині 34 хвилині надав Влаському інформацію про можливе розміщення іноземців у школі №52, що розташована у Львові, о 19 годині 45 хвилин передав інформацію про оснащення місць для біженців на території СКА, Клепарівська 39а”, — каже прокурор Андрій Никеруй.

Перше судове засідання у справі про коригування вогню по Яворівському полігону, 8 лютого 2023. Суспільне Львів

Підозрюваний Косторний винним себе не визнає.

“В обвинувачення пишуть, що там таке містечко. Нічого про це на цих схемах немає. Я з 2013 року там не бував, звідки мені було знати, що там якесь містечко”, — каже обвинувачений Олександр Косторний.

Також суд визначив хід справи, у процесі якої будуть досліджувати письмові та речові докази і допитувати свідка. Наступне судове засідання відбудеться 14 лютого.

Суд почав розгляд по суті справи підозрюваного у коригуванні вогню по Яворівському полігону

Олександр Косторний під час засідання. Суспільне Львів

Що відомо про справу Олександра Косторного

73-річного експрацівника КДБ підозрюють у держзраді та передаванні даних російським спецслужбам. За даними слідства, зібрана інформація допомогла військам РФ коригувати вогонь по Яворівському полігону у березні 2022 року. Кореспонденти Суспільного працювали у залі суду під час першого судового засідання 21 жовтня 2022 року.

Олександр Косторний винним себе не вважає. Він стверджує, що насправді надсилав товаришу схему території, де він збирає гриби.

Що відомо про ракетний удар по Яворівському полігону

  • Російські війська вранці 13 березня завдали авіаударів по Міжнародному центру миротворчості та безпеки на Львівщині.
  • За даними СБУ, тоді загинули понад 50 військовослужбовців та ще 150 військових отримали поранення.
  • У червні 2022 року затримали колишнього працівника КДБ Олександра Косторного за підозрою у коригуванні ракетних ударів по полігону.


Джерело: Суспільне мовлення України