Суспільне мовлення

“Страшна помста”: у Львівській опері вперше від початку війни покажуть прем’єру

У Львівській опері вперше від початку повномасштабного вторгнення покажуть прем’єру. Опера “Страшна помста” приурочена до 80-річчя сучасного українського композитора Євгена Станковича. Про це Суспільному розповів художній керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Опера написана за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя.

“Твір надзвичайно містичний, кривавий, страшний. Це і про себе, і про загальне, яке йде з первородного гріха Каїна і Авеля”, — каже художній керівник Василь Вовкун.

Опера за мотивами однойменної повісті Миколи Гоголя. Суспільне Львів

Для створення постановки, декорацій та костюмів запросили режисера та художницю з Німеччини. Вони почали працювати над концепцією опери рік тому.

“Хоча наша вистава базується на творі Гоголя “Страшна помста”, де також описуються такі темні часи, одна наша загальна концепція не змінилась, хоча зазнала певних впливів. Гоголь звертається до історії України, але ми хоча хотіли створити абстрактну річ, яка розповість і сучасну історію. Це залишатиметься актуальною навіть після 20 років в майбутньому”, — каже режисер-постановник Андрес Вайріх.

Вперше від початку повномасштабного вторгнення у Львівській опері покажуть прем'єру

Над концепцією опери режисер та художниця з Німеччини почали працювати рік тому. Суспільне Львів

Створюючи декорації, митці намагались передати настрій повісті, яку написав Гоголь. За словами режисера, коли з’являється Відьмак, це відчувається ніби на паркеті з’явилась перша подряпина, цю ідею художниця і взяла за основу.

“Я створила паркетну платформу, яка виглядала наче дуже міцна і стійка річ, але згодом, коли розвиваються події, цей паркет ставав все більш слизьким і все менш надійним. Впродовж вистави ця платформа перетворюється в різні об’єкти: це і ріка Дніпро, яка займає велику частину в нашій виставі, це і тюремна стіна, це хрести і всі ці об’єкти, які не можуть бути природнім чином поєднані між собою”, — каже художниця постановниця Анна Шеттель.

Прем’єрні покази відбудуться 13, 25 та 26 листопада. Також у опері готують нові українські постановки: “Мазепа”, “Тіні забутих предків” та “Лісова пісня”, які стануть відповіддю та заміною постановок Чайковського, які раніше були у програмі.

Читайте також

Львівський театр імені Лесі Українки вступив до найбільшої театральної асоціації Європи

На французькому фестивалі виступить львівський Театр Лесі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“Львівське танго”: у Львові підготували виставу про композитора Богдана Веселовського


Джерело: Суспільне мовлення України