Суспільне мовлення

Сміттєпереробний завод у Львові збудований на 37,7 %

У Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу. Вже виконали більше третини робіт. Майбутній механіко-біологічний комплекс перевантаження та переробки твердих побутових відходів зможе переробити 250 тис. тонн відходів на рік. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Зараз облаштували фундамент під стіни комплексу. Для цього забили майже півтори тисячі палі та завершують встановлення фундаментних ростверків та стаканів. Зводять стіни заводу: збірні залізобетонні колони для влаштування стін встановлені практично повністю — 90%. Вже є 110 колон з 128 запроектованих. Сендвіч-панелі стін монтувати планують з серпня.

Триває зведення біологічної частини заводу.

“Стіни для 24 камер біосушіння звели на 82%. У механічній частині повністю облаштували підпірні стіни. Працюють також над дахом. Уклали договір на постачання матеріалів, закупили метал, який монтуватимуть з початку серпня до кінця жовтня. Триває облаштування технологічного приямку для конвеєрів — основи котловану. У липні-серпні його мають почати бетонувати”, — йдеться у повідомленні.

Вже погодили кінцевий перелік виробників і постачальників обладнання для комплексу. Його доставлять у січні 2024 року, роботу планують розпочати у на лютому-березені 2024 року.

“Ми продовжуємо працювати над реалізацією цього важливого екологічного проєкту і докладаємо всіх зусиль, аби до кінця року завершити будівельну частину робіт і вже наступного року розпочати монтаж обладнання, введення в експлуатацію і прийом відходів”, — каже директор ЛКП “Зелене місто” Тарас Калужний.

На сміттєпереробному заводі планують створити 184 робочих місця. Керівний склад заводу навчатиметься у Польщі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Що відомо про будівництво сміттєпереробного заводу у Львові

  • Львівський полігон твердих побутових відходів поблизу села Великі Грибовичі відкрили близько 60 років тому.
  • У 2011 році Львівська міська рада визнала ситуацію на сміттєзвалищі у Великих Грибовичах та на прилеглих територіях “екологічно недопустимою та такою, що потребує невідкладного вирішення”.
  • У травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі була пожежа. Через зсув сміття загинули 4 людини. Роботу звалища зупинили, сміття зі Львова почали вивозити на інші полігони області та України.
  • У 2017 році міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що будівництво сміттєпереробного заводу планують розпочати за рік, проте у 2018 році будувати завод так і не почали.
  • Один із ліквідаторів пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі реконструював хронологію подій.
  • У серпні 2020 року Львівський окружний адміністративний суд постановив, що усі засідання щодо будівництва сміттєпереробного заводу у Львові транслюватимуть онлайн.
  • Галицький районний суд Львова виправдав ексчиновника Львівської міської ради Юрія Гольця, якого звинуватили у службовій недбалості, що призвела до пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі.
  • У квітні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі почали монтувати системи для дегазації полігону. Там планують пробурити 300 свердловин для видобутку біогазу. Про це Суспільному розповів тодішній керівник комунального підприємства “Зелене місто” Святослав Євтушенко.
  • У серпні 2021 року на Грибовицькому сміттєзвалищі розпочали новий етап рекультивації. Підрядна організація підрядна почала вкривати полігон дренажним та ізоляційним шаром, щоб законсервувати сміття.


Джерело: Суспільне мовлення України