Розрахований на 250 тисяч тонн відходів на рік: на якому етапі будівництво сміттєпереробного заводу в Львові
У Львові триває будівництво сміттєпереробного заводу. Майбутній механіко-біологічний комплекс збудований на 38 відсотків, каже керівник відділу реалізації проєктів підприємства “Зелене місто” Назарій Керлейза. Будівельну частину планують завершити до кінця року.
Представник підрядної організації Юрій Копецький розповідає, які роботи виконують зараз.
“Фундаменти зроблені, стіни всі зроблені на 90 відсотків, монолітні стіни. Зараз в тій частині готуємо основу під підлогу. Підлога в нас складна, тому що складна ділянка, під підлогу будемо забивати бетонні палі. Підлога дуже специфічна, вона буде мати відносно більшу товщину, тому що там йдуть труби, по яких буде йти тепле повітря, яке буде сушити сміття”, — каже чоловік.
Усе основне обладнання для майбутнього заводу замовляти будуть закордоном, додає Юрій Копецький.
“Обладнання буде специфічне. Воно все йде під замовлення. Обладнання буде виготовлятись паралельно, договори вже підписані, і привозитись з-за кордону”, — говорить представник підрядної організації.
Сміттєпереробний завод готовий на 38%. Суспільне Львів
Керівник відділу проєктів “Зелене місто” Назарій Кирилейдза пояснює принцип роботи майбутнього заводу:
“Сміття вивантажується. Після цього йде механічна частина, де йде відсортування, після чого сміття йде на барабани сушіння. Біотунелі сушіння забирають від 30 відсотків відходів за рахунок вологи. Далі сміття потрапляє на сепаратори, відсортовуються метали, інша вторинка і подрібнюється, йде частина RDF і частина на полігон. Ні спалювання, ніяких запахів тут не буде. Тут все закрите. Через біофільтр нічого не пропускається в довкілля”.
Комплекс мають завершити до кінця 2023 року. Суспільне Львів
Будує завод польська компанія “Control Process” за кредитні і грантові кошти Європейського банку реконструкції та розвитку та фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Попередня вартість комплексу — майже 35 мільйонів євро.
“250 тисяч тонн сміття буде перероблятися на цьому заводі. Це є повний об’єм сміттєутворення міста Львова. Цей завод розрахований на змішані тверді побутові відходи, тобто все, що потрапляє в контейнери міста. Механіко-біологічний комплекс — це є основа для міста, щоб переробляти відходи, не просто сортувати, і не спалювати. Він повністю по стандартах ЄС відповідає нормам і це буде перший в Україні сміттєпереробний завод”, — додає Назарій Кирилейдза.
Завод зможе переробляти 250 тисяч тонн відходів на рік. Суспільне Львів
Керівниця громадської організації “Нуль відходів” Ірина Миронова розповідає, з появою сміттєпереробного заводу важливо, аби мешканці не забували сортували сміття.
“Заводи з такими технологіями першочергово потрібні для того, щоб обробляти залишкові відходи, адже в нас існує заборона для захоронення необроблених відходів. І цей завод буде з цим справлятися. Дуже важливо в подальшому розвивати роздільний збір і перероблення органічних відходів, щоби на цей завод поступали лише залишкові відходи. І я вважаю, що потужність цього заводу дозволить переробляти відходи не лише з міста Львова, а й з частини Львівської області”, — каже Ірина Миронова.
Як зазначив в коментарі Суспільному директор ЛКП “Зелене місто” Тарас Калужний, на сміттєпереробному заводі планують створити 184 робочих місця. Сам завод має запрацювати на початку наступного року.