Суспільне мовлення

“Розглядаємо різні сценарії” — у Львівській міськраді розповіли про підготовку до зими

У Львові готуються до зими. Комунальники розробили алгоритм дій на випадок, якщо у місті не буде електроенергії.

Про це повідомили у прессужбі Львівської міської ради.

Як розповіла заступниця міського голови Ірина Маруняк, на 95% до роботи готові ЦТП і котельні, на 78% — готові будинки. В котельнях та ЦТП встановили 126 генераторів для того, щоб мати можливість подавати тепло навіть за відсутності електроенергії.

“Станом на зараз закуплено 24 твердопаливні котли. 12 твердопаливних котлів ми вже встановили в лікарнях, і ще 12 плануємо встановити в школах, зокрема там, де є Пункти Незламності. Також у Пунктах Незламності ставимо акумулятори, щоб у випадку відсутності електрики там було світло, була можливість зарядити телефон, зробити чаю. Вже 5 акумуляторів встановили і ще 6 встановимо до початку опалювального сезону”, — каже Ірина Маруняк.

За словами чиновниці, всі насосні станції забезпечили дизель-генераторами. Минулої зими вже тестували їхню роботу і у випадках, коли не було електропостачання, вода подавалася на рівні 1-2 поверху будинку. Також у підвалах, де була можливість, встановили розбірні крани, тож мешканці верхніх поверхів зможуть набирати воду у підвальних приміщеннях.

“На випадок, коли не буде можливості подати воду навіть до перших поверхів, у 45 локаціях буде встановлено ємності з водою об’ємом 3 м3. Ємності вже є закуплені і готові для використання. Маємо 21 водовозку. Водовозки будуть наповнювати ємності, а також будуть стояти у певних локаціях, щоб мешканці могли брати воду. Це водовозки наших ШРП, а також маємо угоди з приватними структурами. Вже проводили тестування їхньої роботи у випадку надзвичайної ситуації”, — говорить Ірина Маруняк.

Крім того, у місті підготували 50 джерел, де можна набирати технічну воду, і 12 свердловин, де люди можуть набирати джерельну воду для приготування їжі.

Якщо не буде електроенергії, 44 автобуси від АТП-1 та приватні перевізники, підсилять напрямки, де курсують трамваї та тролейбуси. На 16 світлофорах облаштували резервне живлення і ще на 10 планують встановити. Відтак, якщо не буде електрики, то за словами Ірини Маруняк, на ключових перехрестях світлофори будуть працювати і транспорт курсуватиме безпечно.

Також місто вже має запас 10 тис м3 піскосуміші для посипання доріг від ожеледиці.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“Загалом усі комунальні служби до роботи в зимовий період готові. Ми провели обстеження усіх ШРП, наради з усіма керівниками ключових комунальних підприємств. Наприкінці вересня проведемо повторні обстеження вже спільно з поліцією, щоб спокійно увійти в зиму”, — говорить Ірина Маруняк.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин