Суспільне мовлення

Простір біля Органного залу у Львові: які роботи здійснили і що ще планують

Біля Органного залу у Львові облаштували пішохідну зону. Площу замостили мозаїкою та плиткою. Вона вже відкрита для проходу. Роботи з облаштування нової підпірної стінки тривають. Про це Суспільному розповів директор комунального підприємства “Львівавтодор” Микола Власюк.

На “Гарячій лінії міста Львова” після відкриття оновленого простору з’явився допис, у якому автор просить пояснити, чому при реконструкції території не використали радіальний спосіб замощення.

Скріншот з групи “Гаряча лінія міста Львова” у Facebook

Директор комунального підприємства “Львівавтодор” Микола Власюк пояснює, для замощення використали ту ж бруківку, яка тут була раніше.

“Бруківка там залишилась та, що була. Тільки вона змінила місця укладки. Якщо починати з вулиці Професорської — там була темна бруківка і була викладка радіальна. Зараз враховуючи, що серединні елементи зроблені з граніту, місця які залишилися для бруківки, вони зменшилися. Там до 53 метрів вивезли на місця складування цієї бруківки і все інше тут укладено в цих місцях”, — каже директор комунального підприємства “Львівавтодор” Микола Власюк.

простір біля органного залу

Фото: Суспільне Львів

“Зараз наші працівники очищають залишки від цементно-піщанної суміші, залишків сміття, щоб матеріал міг набирати міцність. В деяких місцях ми завершуємо замощувати і вже фактично пішохідна зона в нас відкрита. Після цього промиємо водою, щоб воно мало гарний естетичний вигляд”, — говорить інженер-будівельник компанії-підрядника Богдан Лучків.

Засновник Громадської організації “За якісний транспорт” Святослав Товстига каже, використання плитки і бруківки на площі виправдане, а мозаїку, яка залишилися, можна використати під час ремонту інших вулиць.

“В межах середини дорожнього полотна, широкого хідника, є тактильна плитка, тобто з тим проблеми немає. Навіть маломобільні групи населення чи мешканці можуть без проблем йти. В нас є багато ділянок в межах міста Львова, де ще будуть здійснювати ті ж самі реконструкції. Є виїзди з дворів — там не покладеш плитку, бо вона трісне, а є колотий камінь. Бруківка якраз на таких стиках при в’їздах в двори, при в’їздах на міжквартальні вулиці ідеально можна використати”, — розповідає засновник громадської організації “За якісний транспорт” Святослав Твостига.

Також там планують облаштувати ліхтарі та поруч з Органним залом встановлять лавки та питний фонтан. Замість демонтованої аварійної підпірної стінки облаштували нову і почали формувати земельний схил. Після цього висадять 21 дерево і понад дві з половиною тисячі кущів та облаштують велодоріжку.

простір біля органного залу

Фото: Суспільне Львів

Завершити роботи з благоустрою громадського простору та зеленого схилу біля Органного залу планують до кінця травня 2023 року.

Читайте також

Ремонт вулиці Шевченка мають завершити в травні 2023 року

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

На добудову мосту між селами Монастирець і Поляна передбачили 15 мільйонів гривень


Джерело: Суспільне мовлення України