Суспільне мовлення

Поховання у Львівській громаді у 2023 році: скільки грошей виділили на утримання цвинтарів

На території Львівської громади є 31 цвинтар. На їхнє утримання упродовж 2023 року з міського бюджету виділили понад 14 мільйонів гривень. Про це повідомив Суспільному виконувач обов’язків начальника міського управління інженерного господарства Іван Матківський.

Сума утримання кожного цвинтаря, за словами Івана Матківського, включає:

  • прибирання території кладовища;
  • утримання зелених насаджень (видалення аварійних дерев, видалення самосіву, посадка і т.д.);
  • вивезення та утилізацію сміття, придбання спецодягу для робітників цвинтаря та придбання реманенту;
  • виготовлення та встановлення таблички у кварталах поховань;
  • закуповують контейнери, проводять поточний ремонт об’єктів та елементів благоустрою.

Найбільше розходів потребує Голосківський цвинтар. Це найбільше за площею діюче кладовище на території Львівської громади.

“Відповідно для утримання у належному санітарному та естетичному стані території кладовища, потрібно залучати велику кількість працівників, здійснювати вивезення більшого об’єму відходів та ін. Більша частина поховань відбувається саме на території Голосківського кладовища”, — каже виконувач обов’язків начальника міського управління інженерного господарства Іван Матківський.

В’їзд у Голосківський цвинтар. Суспільне Львів

Поховання та підпоховання померлих здійснюють на Голосківському, Сихівському, Ряснянському кладовищах. На Янівському кладовищі дозволене лише підпоховання і поховання до родинних поховань.

“На кладовищах населених пунктів, які увійшли до Львівської міської територіальної громади, здійснюється поховання та підпоховання померлих мешканців, які там проживали, відповідно до їх волевиявлення”, — пояснює Іван Матківський.

Поховання померлих самотніх людей, безхатьків, громадян від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів, здійснюють на Голосківському кладовищі. Відшкодування витрат на їхнє поховання не включають в суму утримання цвинтарів.

Читайте також

Дороги та велосмуги: де у Львові проводитимуть ремонт у 2023 році


Джерело: Суспільне мовлення України