Суспільне мовлення

Пообіцяв доньці станцювати на весіллі: у Львові захиснику з Волині пересадили рогівку ока

1

У Львові пересадили рогівку ока 41-річному військовому Олександру Марчаку. Чоловік підірвався на міні на Куп’янсько-Лиманському напрямку.

Про стан пацієнта розповіли у Першому ТМО Львова.

Олександр Марчак з міста Володимир, що у Волинській області. Чоловік протягом чотирьох років брав участь у АТО. Після початку повномасштабного вторгнення Олександр пішов до військкомату.

Військовий Олександр Марчак у реабілітаційному центрі “Незламні” у Львові. Фото: Перше ТМО Львова

У грудні 2022 року на Куп’янсько-Лиманському напрямку Олександр, як старший стрілець-снайпер, вів свою групу на завдання та наступив на міну. Уламки понівечили ноги Олександра, а вибухова хвиля розірвала рогівку правого ока. Пораненого військового доправили до Харкова. Там йому ампутували ліву ногу та повідомили, що він втрачає зір.

“Думали, що там осколок, офтальмолог подивився — осколку немає. Каже: “Це від вибухової хвилі тріснула рогівка”. В операційні мені зшили її, але зразу сказали, що треба міняти рогівку, що вона нежива”, — розповідає військовий Олександр Марчак.

Львівські офтальмологи спільно з професором Ігорем Новицьким виявили, що ситуація з правим оком пацієнта набагато складніша, ніж вони очікували. Крім розриву рогівки, у Олександра ще й відшарувалась сітківка. Тож спершу лікарі усунули відшарування. Опісля — пересадили рогівку. Для трансплантації спеціалісти використали консервований імплантат.

Пообіцяв доньці станцювати на весіллі: у Львові захиснику з Волині пересадили рогівку ока

Офтальмологи пересаджують рогівку ока військовому Олександру Марчаку. Фото: Перше ТМО Львова

Пересадка минула успішно. Наразі для повного відновлення зору після операції потрібен лише час.

“Пацієнт має перспективу зору. Важко спрогнозувати яким буде цей зір, але в нього вже прозора рогівка і він вже бачить пальці руки. Раніше він бачив тільки світло. Сітківка відновлюється приблизно три місяці”, — говорить лікар-офтальмолог Мар‘ян Сарахман.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз Олександр вдома з родиною. Через місяць він знову повернеться до Львова для протезування лівої ноги. Чоловік пообіцяв доньці, що знову ходитиме і станцює з нею на її весіллі.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин