Переселенки зі Сходу України заснували підприємство у Львові та шиють одяг для ЗСУ
У Львові три переселенки зі Сходу України заснували швейне підприємство. Жінки приїхали з Донецької і Луганської областей навесні після повномасштабного вторгнення та перевезли до Львова свій бізнес і обладнання. А півроку тому об’єдналися в одне швейне підприємство. Зараз вони шиють одяг для ЗСУ та мають замовлення на зимову форму. Про те, як працює підприємство, дізнавалося Суспільне.
Вікторія Карпова — одна із засновниць швейного підприємства. Жінка переїхала до Львова з Покровська Донецької області. Там розробляла свій бренд одягу. Проте через війну довелося евакуювати бізнес. У Львові Вікторія з двома іншими переселенками започаткувала нове швейне підприємство. Каже, раніше створювала одяг для сімейних образів. Зараз більшість замовлень – це військова форма.
“Що ми тільки не шили: розвантажувачі шили, тактичні штани шили, зараз на зимові костюми переключились. Навіть власна є розробка. Тобто ми розробили свої власні лекала, зробили тактичний костюм згідно з ДСТУ. Нічого такого свого не додавали, лише додали зручність в крою та в пошитті”, — каже Вікторія Карпова.
Працівники розкроюють тканину. Суспільне Львів
На швейному підприємстві працюють як місцеві, так і вимушені переселенці. Серед працівниць — Юлія Собур з Сєвєродонецька. У рідному місті вона була баристою. У Львові жінка шиє одяг.
“Виїжджали складно. Це вже були в місті бої. Вже не було ніяких магазинів, хліб бігли під обстрілами купляти”, — каже швачка Юлія Собур.
На підприємстві працюють як місцеві, так і переселенці. Суспільне Львів
Лариса Поліщук — ще одна співзасновниця швейного підприємства. Жінка приїхала з Добропілля, що на Донеччині. До війни шила штори, постіль та скатертини. Окрім швейного виробництва мала і свій магазин. Через повномасштабне вторгнення жінці довелося релокуватись до Львова. Тут мріє запустити бренд одягу з українською символікою, зокрема орнаментами, які характерні для Донецького регіону.
“Зараз ми створюємо свою колекцію одягу з трикотажу з елементами вишивки. В нас більш рослинні орнаменти популярні, але є в нас геометричні і будем використовувати ці орнаменти”, — каже Лариса Поліщук.
Лариса Поліщук розповідає, зараз почала відновлювати свій бізнес і в Добропіллі, і якнайшвидше мріє туди повернутися.
Читайте також
Бахмутянка відкрила сирну крамницю у Львові
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У Львові завершилось навчання набору “Школи кравецької майстерності”: навчалися здебільшого жінки-переселенки