Суспільне мовлення

“Небайдужих людей стало більше”: як патрульна поліція Львівщини виявляє порушників ПДР

1

Порівняно з минулими роками у Львівській області зросла кількість повідомлень від мешканців про порушення правил дорожнього руху, свідками яких вони стали.

Про це Суспільному повідомив начальник відділу адміністративної практики управління патрульної поліції Львівської області Олег Бариляк.

У Львові очевидці відзняли, як автобус з пасажирами об’їхав затор тротуаром, та виставили відео у соцмережі. Працівники поліції, маючи орієнтування, невдовзі зупинили порушника та винесли на 52-річного водія постанову за ч. 1 ст. 122 КУпАП. Він має сплатити 340 гривень штрафу.

Також штрафи вчора, 28 вересня, отримали ще два водії громадського транспорту. Так 28-річний водій перетнув суцільну смугу на вулиці Шота Руставелі, а його 47-річний колега порушив вимоги дорожньої розмітки на дорозі Західний обхід Львова.

Як розповів майор поліції Олег Бариляк, випадків, коли громадяни повідомляють про порушення стало більше.

“Небайдужих людей, які інформують про невиконання правил дорожнього руху певними особами, стало більше. І ми, відповідно, реагуємо”, — каже правоохоронець.

За його словами, якщо порівнювати з минулими роками, то цього року таких повідомлень стало значно більше. Повідомлення надходять по різному: люди телефонують, надсилають дані через соцмережі та використовують месенджери. Окрім того, у патрульній поліції є фахівці, котрі моніторять соцмережі та виявляють такі повідомлення.

“Кожен випадок перевіряють, щоби встановити осіб, які порушили правила дорожнього руху та перевірити докази. Екіпаж, який отримав це завдання, опрацьовує його та приймає рішення щодо факту вчинення правопорушення”, — говорить Олег Бариляк.

При цьому не має значення, чи водій порушив правила дорожнього руху годину тому, чи вже минуло кілька днів. Начальник відділу адміністративної практики управління патрульної поліції Львівської області зазначає, що патрульні опитують особу, яка була за кермом, і якщо вона не заперечує, що порушила, то виносять постанову і порушник сплачує штраф.

“Людям притаманно захищатися. Особа, яка вчинила правопорушення, має право на захист і буде заперечувати. Тому ми спростовуємо її доводи, аргументуючи фактами. А якщо ця особа оскаржує постанову, тоді справа розглядається у суді”, — каже Олег Бариляк.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Чоловік додає, що було кілька випадків, коли порушниками стали водії маршрутних автобусів. Тоді патрульні, отримавши повідомлення від громадян, відразу реагували та встановлювали порушників, а також притягували їх до відповідальності.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин