Наживо та онлайн: усього понад 80 тисяч відвідувачів взяли участь у заходах ювілейного BookForum
Ювілейний 30-й BookForum зібрав у Львові наживо 20 000 гостей та 62 348 глядачів онлайн. Цьогоріч фестиваль вперше провели у Пороховій вежі, а книжковий ярмарок розгорнувся навколо.
Про це організатори повідомили 16 жовтня на сторінці події у Facebook.
У програмі було 150 заходів, які відбувалися на таких локаціях у центрі міста:
- артцентр “Дзиґа”;
- Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України;
- American House;
- Львівська обласна бібліотека для дітей;
- Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука;
- “РадіоГараж”;
- “Книгарня Є”;
- нижня зала Театру ляльок.
Найбільше гостей зібрала зустріч за участі Славенки Дракуліч, Вахтанґа Кебуладзе, Енн Епплбом, Тетяни Огаркової та Максима Яковлєва (“Війна як крах цивілізації: чи буде щастя після війни?”).
У топі з відвідувань також панельна дискусія за участі Оксани Забужко, Еви Томпсон та Шарлотти Гіґґінс (“Колоніальний дискурс у російській літературі: як ми (не)розуміємо “російську душу”).
Також багато відвідувачів прийшло на ексклюзивну панель про поєднання гумору і травматичного досвіду за участі української комікеси Насті Зухвалої, блогерки Олександри Гонтар, британського коміка Девіда Шнайдера і шотландського сатирика Армандо Януччі.
Загалом у межах форуму:
- відбулося 25 панельних дискусій, які відвідали 308 учасників подій;
- було 25 іноземних гостей;
- відбулося 150 подій від видавців;
- 47 видавництв були представлені на ярмарку.
Основну тему фестивалю сформулювали як “Перепис майбутнього”, а учасники дискутували на питання, що стосувалися меж людяності, впливу глобальних катастроф на життя і чи можливо за таких умов бути щасливими.
А на вечорі памʼяті, присвяченому письменниці Вікторії Амеліній, яка загинула від російської ракети в Краматорську, PEN Ukraine повідомили, що вдалося зібрати понад пів мільйона гривень на продовження Нью-Йоркського літературного фестивалю, заснованого авторкою.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв’язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]