Суспільне мовлення

На сцену після війни: актор-сапер Василь Коржук розповів про своє повернення в театр

1

Нещодавно після перерви на сцену Національного театру імені Марії Заньковецької у виставі “Дами і гусари” вийшов актор театру Василь Коржук. Протягом півтора року, починаючи з 24 лютого 2022 року, він перебував у лавах Збройних сил України.

Василь Коржук розповів Суспільному про те, як після демобілізації повернувся до улюбленої роботи, яка снилася йому на війні.

“У мене були моменти, коли я думав, що такого в житті у мене більше не буде. Тому коли я повернувся на сцену, то у мене аж сльози на очах були”, — говорить він.

Після повернення Василь Коржук зіграв дві вистави. І, попри його побоювання, що забуде текст, все пройшло дуже добре.

Спочатку були репетиції, на яких він згадав все. Але коли почалася вистава, то, з’ясувалося, що тіло пам’ятає все: рухи, слова, думки.

“Відчував неймовірне щастя. Я, як тільки став на першу сходинку, ще за кулісами, то мене ніби блискавкою вдарило: я знову виходжу на свою рідну сцену. Я повернувся у свою рідну стихію”, — каже актор.

Василь Коржук зазначає, що йому також допомагали колеги в театрі, яких він називає побратимами.

“Ми з ними не один кілометр пройшли на сцені. Тепер у мене є побратими на фронті, і у театрі. Це щось таке, що набувається або у довгій плідній праці, або в екстремальних умовах, де люди готові на все, аби допомогти один одному”, — розповідає актор.

Говорить, ці кілька годин, поки триває вистава, він живе тільки у виставі і забуває про все інше. Але коли опускається завіса, то знов згадує про війну.

“Я ще наполовину там, зі своїми побратимами на війні. І коли опустилася завіса, я подумки дякував Богові і своїм побратимам, які боронять державу. Саме в останній момент, на поклоні згадалася війна”, — каже актор.

Зараз Василь Коржук розпочав роботу над новим проєктом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

“У мене там дуже цікава робота: я матиму можливість вийти на сцену впродовж вистави декілька разів і кожного разу – іншим персонажем. Актори люблять такі ролі, вони у них купаються. Я щасливий, що отримав цю роль. Сподіваюся, що і глядачі будуть щасливими”, — говорить він.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин