Суспільне мовлення

На львівському Пагорбі Слави збереглися три монументи солдатам радянської армії: що з ними буде

На львівському Пагорбі Слави з трьох монументів солдатам радянської армії кілька років тому демонтували радянську символіку. Однак у місті можуть розглянути варіант демонтажу самих пам’ятників та перенесення їх до музею тоталітарних режимів. Про це Суспільному розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Львівський Пагорб Слави — меморіальний комплекс, де поховані російські та радянські солдати, які загинули під час Першої та Другої світових війн. Крім поховань, там є три пам’ятники військовослужбовцям радянської армії. На Facebook-сторінці “Гарячої лінії міста” користувач Олег Цюпка опублікував звернення з проханням перенести монументи з цієї локації.

Скріншот із посту у Facebook. Фото: Суспільне Львів

За часів СРСР тодішня влада активно встановлювала монументи радянським діячам. Окреме місце займали мілітарні пам’ятники, говорить директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.

“У 1945 році їх почали встановлювати, відразу після закінчення війни. Це були гармати, “Катюші”, реактивні літаки, звичайні літаки, танки, артилерійські установки та подібні речі, пов’язані з війною. Все це було призначено для виховання галицького суспільства в радянському дусі. Тобто, якщо людина буде ходити по вулицях, названих радянськими іменами, дивитись на пам’ятники радянським діячам, то, відповідно, у неї утворюється в голові оця картинка світу, пов’язана, звичайно, з радянською епохою”, — каже директор обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник.

На львівському Пагорбі Слави збереглися три монументи солдатам радянської армії: що з ними буде

Пам’ятник радянському солдату на Пагорбі Слави у Львові. Фото: Суспільне Львів

Перший заступник мера Львова Андрій Москаленко говорить, що до міської ради надходить багато звернень щодо демонтажу радянських пам’ятників.

“Ми зараз аналізуємо багато звернень, що до нас надходять. Ми зверталися до мешканців, якщо є об’єкти, які не були внесені в офіційний реєстр, але носять, наприклад, елементи колонізації.Треба, щоб вони подавали таку інформацію. Якщо говорити про цей перелік об’єктів, то вони так само плануються попередньо до демонтажу. Чому я кажу попередньо? Тому що ми маємо отримати остаточний висновок. В нас рішення є, але ми маємо отримати технічно-юридичний документ, щоб можна було перенести пам’ятники”, — каже перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

За словами Андрія Москаленка, необхідна документація буде готова протягом п’яти днів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України