Суспільне мовлення

На Львівщині відреставрували дзвіницю монастиря-пам’ятки національного значення

У селищі міського типу Підкамінь, що на Золочівщині, реставрують пам’ятку архітектури національного значення XV – XVIII століть — Монастир походження дерева Хреста Господнього. Там відновили дзвіницю. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.

Монастир у Підкамені. Фото: Львівської обласної військової адміністрації

“Цьогоріч вдалося розчистити і відреставрувати зовнішні фасади всіх ярусів дзвіниці, відновити підвіконня, покрити міддю дахи, завершити реставрацію кам’яних блоків вхідної брами дзвіниці й закінчити впорядкування благоустрою території пам’ятки”, — розповідає директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько.

За її словами, на ці роботи використали 3, 5 млн грн.

На Львівщині відреставрували дзвіницю монастиря-пам’ятки національного значення

На Львівщині відреставрували дзвіницю монастиря-пам’ятки національного значення. Фото: Львівської обласної військової адміністрації

Роботи у монастирі розпочали у 2018 році. Їхня загальна вартість понад 20 млн грн. З них 12,6 млн виділив Європейський Союз, ще 9, 5 млн — область. Відновлюють пам’ятку у межах Програми Транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Упродовж 2018-2021 років частину дзвіниці пристосували до виконання функцій центру паломницького туризму, встановили систему пожежної сигналізації, почали виконувати роботи з благоустрою території монастиря.

Що відомо

  • Дзвіницю Домініканського монастиря у Підкамені визнали аварійною у 2009 році. Через два роки сильний буревій зруйнував дві барокові скульптури монастиря та пошкодив частину даху дзвіниці.
  • У 2017 Львівська ОДА разом з Львівською облрадою почали реалізацію проєкту для промоції історико-культурної спадщини українсько-польського прикордоння шляхом створення транскордонного паломницького маршруту.
  • Проєкт реставрації пам’ятки подали також на конкурс Програми Транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна. У жовтні проєкт відновлення пам’ятки переміг у конкурсі.


Джерело: Суспільне мовлення України