Суспільне мовлення

На Львівщині відкрили 46 кримінальних проваджень проти волонтерів

У вівторок, 20 вересня, відбулося чергове засідання депутатів Львівської обласної ради. На ньому мали відзвітувати правоохоронці про “стан справ стосовно переслідування осіб, які займаються волонтерською діяльністю на території Львівської області”. Керівництво поліції та прокуратури області надали письмові звіти комісії облради, але не з’явилися на сесії, адже перебувають у відрядженнях. Також письмовий звіт надало управління ДБР у Львові.

Звіти зачитав на цьому засіданні голова комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань ЛОР Назарій Сумало.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці на Львівщині розпочали 46 кримінальних проваджень через неправомірне поводження з гуманітарною допомогою.

“З них 42 — органами Національної поліції, за матеріалами УСБУ — 19, за матеріалами Західного управління Держприкордонслужби — 5, за матеріалами оперативних підрозділів поліції — 4, за матеріалами управління стратегічних розслідувань у Львівській області — 4, за заявами фізичних та юридичних осіб — 7, за повідомленнями у ЗМІ — 3. Ще 4 кримінальні провадження розслідують ДБР”, — повідомив Назарій Сумало.

Також Назарій Сумало розповів про підсумки засідання комісії 15 вересня, на якому були присутні також правоохоронці. Зокрема, правоохоронці запевнили, що не вчиняють дій стосовно переслідування волонтерського руху, але керуються законодавством.

“Насправді, наше законодавство стосовно волонтерства є колізійне. І саме цей аспект потрібно виправляти і покращувати в першу чергу. Друге питання — це алгоритм як діяти волонтерам. Було запропоновано визначити від національної поліції та прокуратури уповноважених, які б могли надавати чітку роз’яснювальну позицію стосовно законодавства. Ми пропонуємо на базі, можливо, нашої комісії, допомагати волонтерам”, — сказав Назарій Сумало.

Депутат Народного Руху України Микола Іщук акцентував на тому, що є питання чи були від правоохоронців провокації стосовно волонтерів. Також він сказав, що прізвища нечесних “волонтерів” повинні бути оприлюднені.

Від волонтерської спільноти Львівщини перед депутатами виступила Наталія Дигдалович. Вона зазначила, що в області існують переслідування від правоохоронців стосовно волонтерів. Від імені волонтерів Львівщини, Наталія Дигдалович закликала негайно внести зміни до кримінального законодавства України, зокрема до статті 201-2 ККУ, конкретизувати поняття дефініції та прийняття правок до статті з урахуванням воєнного стану.

За результатом засідання сесії Львівської обласної ради, обласні депутати звернулися до народних депутатів від Львівщини з пропозицією невідкладно внести законопроєкт про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги з відповідними змінами до Кримінального Кодексу, законів “Про волонтерську діяльність” та “Про гуманітарну допомогу”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До прийняття змін депутати пропонують Генеральному прокурору, голові Національної поліції взяти на особистий контроль питання закриття кримінальних проваджень, відкритих щодо волонтерів, які надають допомогу ЗСУ, іншим військовим формуванням, правоохоронцям під час дії воєнного стану.

Голосіївський суд обрав запобіжний захід львівському волонтеру Назарію Островському


Джерело: Суспільне мовлення України