Суспільне мовлення

На Львівщині сортуватимуть сміття за європейським зразком

В Оброшинській громаді впроваджують екологічну ініціативу там сортуватимуть сміття за європейським зразком. За словами співорганізатора Ростислава Тріски ініціативу впроваджують на території Оброшинської громади окрім села Оброшине, також і в Ставчанах та Конопниці.

Співініціатор ідеї сортування сміття — Ростислав Тріска. За його словами, на Львівщині хочуть підвищити екологічну освіту та проваджувати такий вид сортування, як у європейських країнах — людям в Оброшинській громаді роздаватимуть різнокольорові пакети для сортування сміття.

“Ми взяли за приклад Європу, тобто Польщу. Ми подивились на їхній приклад, зрозуміли, що людям так комфортно. Пакети — річ, яка може стояти в будь-якому місці в будинку, не потрібно дуже багато місці для цього”, — говорить співініціатор ідеї сортування Ростислав Тріска.

Фото: Суспільне Львів

Зараз в громаді триває інформаційна кампанія щодо екоініціативи. Мешканці можуть зголошуватись та отримувати пакети для сортування.

Була така ініціатива від однієї із громадських організацій, які запропонували безкоштовно нам роздавати пакети для сортування твердих побутових відходів. Цю ініціативу ми, звичайно, підтримали. Більш молодь є активною і вони краще підтримують цю ініціативу і долучаються до сортування. Але ми будемо працювати над тим, щоб захопити більшу аудиторію”, — каже перший заступник оброшинського сільського голови Антон Кустик.

Близько сотні мешканців громади зголосились долучитися до ініціативи.

На Львівщині сортуватимуть сміття за європейським зразком

Фото: Суспільне Львів

“Треба, щоб скло було окремо, пластик — окремо. Треба жити екологічно. Екологія — наше здоров’я”, — каже мешканець села Оброшине Михайло Палюшок.

Збиратимуть посортовані відходи на території Оброшинської громади приблизно раз на місяць.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У синій пакет люди мають складати папір та картон, у жовтий — пластик, у зелений — скло та залізо.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин