На Львівщині розпочали встановлювати перші модульні захисні сховища
На Львівщині встановлять перші захисні модульні сховища. Вони розташовані поблизу навчальних закладів, де немає укриття. Споруди призначені для захисту від ударної хвилі та уламків боєприпасів. Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.
Перші модульні сховища з’являться біля навчальних закладів у Великомостівській громаді.
Один бункер встановили у селі Купичволя на території дитячого садка. Заклад не має укриття. Бетонне сховище там розраховане на 25 місць. У ньому є дитячі меблі та запас питної води.
На Львівщині розпочали встановлювати перші модульні захисні сховища. Фото: Львівської ОВА
Таку ж конструкцію встановлюють на території школи у селі Бутини. Там укріплюють споруди, зокрема насипають ґрунт, облаштовують вхід до укриття та встановлюють вхідні двері. Сховище розраховане на одночасне розміщення ста людей.
Вартість модульного бункера складає понад 200 тисяч гривень. Гроші виділили з місцевого бюджету Великомостівської територіальної громади.
“Такі модульні бункери чудова альтернатива, щоб забезпечити в найкоротші терміни захисними укриттями будь-які заклади чи установи, що не мають своїх сховищ або потребують додаткового облаштування для захисту. Встановлюються та виготовляються вони дуже швидко – до 3 днів”, — каже начальник Червоноградської РВА Андрій Дяченко.
На Львівщині розпочали встановлювати перші модульні захисні сховища. Фото: Львівської ОВА
Як повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації, бетонні сховища виготовляє одна з фірм на території Львівської області. Для цього використовують бетон, призначений для будівництва бункерів. Конструкцію заглиблюють під землю на 1 метр і роблять насип висотою 2,1 метра, укритий травою.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Бетонні конструкції складаються з трьох частин, всередину можна провести всі комунікації. Також модулі можна з‘єднати один з одним.
У Харкові встановили першу зупинку-укриття