Суспільне мовлення

На Львівщині майбутні собаки-прикордонники склали іспити

На Львівщині майбутні собаки-прикордонники склали іспити за двома напрямками: пошук наркотичних речовин і пошук зброї та вибухівки. Про це Суспільному розповів начальник відділу кінологічного забезпечення прикордонної служби Сергій Осіпов.

Спанієль Кірі складала іспит разом зі своїм напарником — прикордонником Юрієм Кривенком. Для цього з машин імітували чергу, як на кордоні. В автівках Кірі шукала зброю і вибухівку.

Спанієль Кірі шукає зброю та вибухівку в імітованій черзі з автівок. Суспільне Львів

Кірі — друга службова собака Юрія Кривенка. Свою першу — бельгійську вівчарку Реда, прикордонник не зміг евакуювати з початком повномасштабного вторгнення.

“24 лютого я зустрів на Міловому, був на посилені. Почалося вторгнення, а це самий край Луганської області, з усіх сторін — Російська Федерація. І ми мали відступати для перегрупування. Собака, так вийшло, що залишилася на пункті пропуску, бо не мали можливості забирати. Я коли їхав, я плакав в машині, бо свого друга залишив. Дуже боляче, але не було іншого виходу”, — каже прикордонник Юрій Кривенко.

На Львівщині майбутні собаки-прикордонники склали іспити

Спанієль Боні. Суспільне Львів

Спанієль Боні також складала іспит. Вона шукала у вагоні наркотики. Боні після іспитів служитиме разом з кінологом Василем Кулишаком. Прикордонник розповідає, повномасштабне вторгнення в Україну зустрів у Щасті зі своєю першою службовою собакою вівчаркою на прізвисько Лосик.

“23 лютого нам дали наказ зайняти оборону по периметру. Ми сиділи там, щоб ДРГ не зайшли з тилу. І 24 зранку о 3:50 почався масований обстріл “арти”, а в 6:00 почала заходити техніка та піхота. Перший бій ми прийняли. Собаку вдалося зі Щастя евакуювати. Щастя ми відбили, зачистили його, але далі утримати змоги не було і нам дали команду відійти, тому що з Мілового, з Городище заходили інші колони”, — каже кінолог Василь Кулишак.

На Львівщині майбутні собаки-прикордонники склали іспити

Спаніель Боні шукає наркотики у вагоні. Суспільне Львів

Вівчарку Лосик таки довелося залишити на Сході під час бойового завдання. Тепер Василь Кулишак та його нова напарниця Боні служитимуть у пункті пропуску на Львівщині.

“Я її дуже люблю, вона мене дуже любить. Кінолог повинен любити собак, якщо кінолог не любить собак — то він не кінолог”, — каже кінолог Василь Кулишак.

На Львівщині майбутні собаки-прикордонники склали іспити

Іспит складали близько 60 собак. Суспільне Львів

Іспити з пошуку зброї, вибухівки та наркотичних речовин склали близько 60-ти кінологів разом з службовими собаками.

“Незважаючи на бойові дії, ми продовжуємо підготовку наших службових собак. Готуємо різні напрямки: як розшукових прикордонної служби так і спеціальних собак з пошуку наркотиків, з пошуку зброї. Цього року ми розпочали курси підготовки мінно-розшукових собак. Ці собаки працюватимуть для розмінування, для безпечних підходів де несуть службу наші прикордонні наряди, на деокупованих територіях”, — каже начальник відділу кінологічного забезпечення прикордонної служби Сергій Осіпов.

Навчання тривало від трьох до чотирьох з половиною місяців. Переважно у прикордонників на службі — німецькі та бельгійські вівчарки. Загалом до служби залучають 35 різних порід.

Читайте також

“Отримали команду — дати відсіч”: прикордонник пригадав події першого дня війни

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Бої за Маріуполь та евакуація з-під обстрілів. Історія прикордонника та його собаки


Джерело: Суспільне мовлення України