Суспільне мовлення

На Львівщині ліквідували міжнародний конвертаційний центр з обігом 600 мільйонів гривень

На Львівщині ліквідували міжнародний конвертаційний центр із щомісячним обігом у 600 мільйонів гривень. До його складу входили понад 30 товариств. Про це повідомили на Facebook-сторінці Офісу Генерального прокурора.

Як встановили слідчі, центр надавав послуги з конвертації грошей із безготівкової форми в готівку та криптовалюту. Також конвертцентр сприяв зменшенню податкових зобов’язань в сфері інвестицій і валютних операцій. До структури входили понад 30 товариств.

“Такі підприємства надавали документальне підтвердження безтоварних фінансових операцій, які фактично не проводились. Через конвертцентр відмивалися кошти суб’єктів господарювання, які не були сплачені до бюджету у виді податків, через мережу пов’язаних фінансових установ. Після цього відбувалось акумулювання та видача таких грошових коштів замовникам”, — йдеться у повідомленні.

За оцінками прокуратури, щомісячний обіг конвертцентру становив близько 600 млн грн. З 2020 року через рахунки підприємств було перераховано понад 2,5 мільярда гривень.

У Бюро економічної безпеки повідомляють, організатор схеми від початку повномасштабної війни переховується в ОАЕ. Під час розслідування в учасників групи провели 14 обшуків. Окрім Львівської, перевіряли будинки та офіси підозрюваних на території Київської, Дніпропетровської та Одеської областей. Загалом знайшли готівки на 165 мільйона гривень.

За цими фактами правоохоронці відкрили кримінальне провадження (ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209 КК України). Триває розслідування.

Читайте також

Пред’явив фальшиве пенсійне посвідчення і пропонував хабар. На кордоні із Польщею затримали ухилянта

На Львівщині митники виявили у авто майже 9 мільйонів гривень


Джерело: Суспільне мовлення України