Суспільне мовлення

На Львівщині демонтують міст між селами Монастирець та Поляна, частина якого обвалилася

2 жовтня на Львівщині обвалилася частина мосту між селами Монастирець та Поляна. Після цього комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про демонтаж споруди. Досі цим мостом користувалися люди.

Міст обвалився вранці, коли люди йшли до церкви, розповідає мешканець села Поляна Іван Костик.

“Йшов до церкви, то година була 9, десь біля 9. Людина йшла звідти і вона перейшла, я тут йшов і воно почало тріскотіти, я зайшов туди, де широка дошка і воно так бахнуло і я назад, на коліна і зразу назад і все”, — каже мешканець села Поляна Іван Костик.

Переправою користувались мешканці обох сіл. У Монастирці розташовані церкви, школа та фельдшерсько-акушерський пункт. У Поляні зупиняється громадський транспорт.

На Львівщині мешканці двох сіл користуються аварійним дерев’яним мостом

“Ми добиралися всюди тим мостом, ми не можемо ні район, ні в Комарно за ліками поїхати, якщо не дай Боже, щось станеться, ми не можемо виїхати — маршрутка не їде. Ми ходили на Поляну, або до лісу, а тепер нам треба йти на мости, треба не менше 4 км йти тією дорогою”, — розповідає мешканка села Монастирець Марія Федчук.

На Львівщині демонтують міст між селами Монастирець та Поляна, частина якого обвалилася. Суспільне Львів

Об’їзд моста — це додаткові 12 кілометрів. Його пошкодила повінь у 2008 році. Тоді ж планували поруч збудувати новий. Та переправа залишилась недобудованою, а поруч з нею залишились матеріали для будівництва.

“Ми закінчили проєктні роботи, кошторисний розрахунок, провели експертизу об’єкта, маємо позитивний висновок експертизи і 22 лютого у нас була робоча нарада. Ми 22 лютого дали задачу оголошувати тендер на будівництво того моста, 24 лютого розпочалась, на жаль, війна і всі питання відклалися, оскільки капітальні видатки в період воєнного стану заборонені”, — каже міський голова Комарно Ігор Черевичник.

На Львівщині демонтують міст між селами Монастирець та Поляна, частина якого обвалилася

Недобудований міст між селами Поляна та Монастирець. Суспільне Львів

Місцева влада планує оголосити тендер до кінця року. Згідного з кошторисом, будівництво моста вартує близько 14 мільйонів, громада таких грошей немає.

“Зробити це можливо, але без допомоги від держави це буде важко. Тому ми десь надіємося, що ми отримаємо співфінансування і зможемо закрити отаку прогалину у з’єднання сіл”, — каже міський голова Комарно Ігор Черевичник.

Суспільне звернулось до Львівської обласної військової адміністрації із запитанням чи є обласному бюджету на це гроші та про можливість початку будівництва. Наразі очікуємо на відповідь.

Довгобуди Львівщини: перинатальний центр, міст на Сколівщині та сміттєпереробний завод


Джерело: Суспільне мовлення України