На Дрогобиччину зайшов молодий ведмідь: грибників просять бути уважними
На Дрогобиччині поблизу сіл Гаї та Лази помітили бурого ведмедя. Тепер тварину розшукують, аби прогнати його у Бескиди.
Як розповів Суспільному лісничий Василь Дмитришин, бурого ведмедя на Дрогобиччині побачили вперше за сто років.
Місцеві мешканці бачили ведмедя
За його словами, місцеві мешканці, які ходять у ліс по ягоди та гриби, вже неодноразово бачили ведмедя. Один грибник навіть зіткнувся з ним.
“Каже: я на нього дивився, а він — на мене. Каже: в мене ноги підкосилися і я не знав, що робити. І вже йому не хотілося ні грибів, нічого. Ведмідь розвернувся і пішов у інший бік”, — розповідає лісничий.
За його спостереженнями, тварина замешкала у їхньому регіоні вже кілька днів. Знайшов собі місце, де вже вкладається спати. А в інший час — полює на дичину та свійських тварин.
“У нас тут живуть дикі кабани. На них ніхто не полює. Вони настільки спокійні, що можуть ходити повз нас і не звертати уваги. А вчора, 7 серпня, стадо кабанів забігло у село. Бігли так, ніби їх хтось налякав. Я також помітив, що кабанів у тих стадах стає менше. Можливо, на них полює ведмідь”, — каже Василь Дмитришин.
Також минулої ночі, 7 серпня, працівники ДСНС разом з лісничими розшукали місцевого мешканця, який звечора пішов по гриби й не зміг самостійно повернутися.
“Ми його знайшли аж о третій ночі. Були з ним на телефонному зв’язку. І він казав, що чув коло себе ніби чиєсь дихання чи сопіння. Хоча ми на той час були від нього досить далеко. А зранку пішли перевірити ту ділянку, де ми його знайшли, то побачили свіжі сліди ведмедя”, — говорить він.
Після цього у громаді вирішили сповістити, що до них завітав ведмідь, тому просять місцевих мешканців бути обережними під час збору грибів та ягід.
Період, коли ведмеді розселяються
Як пояснив Суспільному старший науковий співробітник інституту екології Карпат Андрій-Тарас Башта, можливо до регіону забрів молодий ведмідь, який шукає та освоює нову територію.
“Зараз якраз період, коли молоді ведмеді розселяються. Ведмедиця водить за собою молодих ведмедів років два. А потім їх відганяє: йдуть собі шукати свій хліб. Тому молоді ведмеді шукають вільну територію”, — пояснює зоолог.
Зазвичай ведмеді йдуть у гори. Але цей, вочевидь, пішов у інший бік.
Фахівець каже, що зараз ведмеді небезпеки для людей не становлять: вони мають багато різноманітної їжі. Хіба що може виникнути конфлікт між людьми, які збирають ягоди, та твариною, коли вони зіткнуться ніс до носа.
“Ведмідь, швидше за все, налякає людину, але атакувати не буде. Він або втече, або буде рикати. Але людина перелякається. Небезпеку може становити ведмедиця з ведмежатами. Або якщо ведмідь поранений, то він може становити загрозу людям”, — говорить він.
Лісничий Василь Дмитришин каже, що востаннє ведмедя у цих краях бачили років сто тому. Але про це йому розказували старожили.
“У нас кабани є, олені. А ведмеді — такого ще не було. Тому цього зайду треба буде спровадити у гори, де живуть інші ведмеді”, — каже він.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Лісничий пояснює, що у ведмедя ніхто не стрілятиме: зберуться з десяток чоловіків, будуть створювати шум за допомогою різних предметів. І скерують його на ті стежки, які ведуть у Бескиди.