Суспільне мовлення

Міст між селами Поляна та Монастирець на Львівщині відбудують після закінчення воєнного стану

1

Міст між селами Поляна та Монастирець планують відбудувати після закінчення воєнного стану. Про це у коментарі Суспільному повідомив директор обласного департаменту дорожнього господарства Орест Шуліковський. Наразі діє постанова Кабміну №590, яка забороняє капітальні видатки, які передбачає будівництво.

“Будемо чекати кращі часи. Ми не знаємо, що буде через тиждень, не знаємо, що буде через два, у нас триває війна. Якщо будуть дозволені капітальні видатки на такі речі, я думаю, що ми спільно в обласній адміністрації зможемо знайти фінансовий ресурс для того, щоб почати будівництво цього моста, допомогти Комарнівській ТГ”, — сказав Орест Шуліковський.

Бетонний міст, що має сполучати села Поляна та Монастирець, розпочали будувати після повені у 2008 році. Тоді негода пошкодила дерев’яний міст, яким користувалися жителі. Та нова переправа залишилась недобудованою, а поруч з нею залишились матеріали для будівництва.

Міст між селами Поляна та Монастирець на Львівщині відбудують після закінчення воєнного стану. Суспільне Львів

“Ми закінчили проєктні роботи, кошторисний розрахунок, провели експертизу об’єкта, маємо позитивний висновок експертизи і 22 лютого у нас була робоча нарада. Ми 22 лютого дали задачу оголошувати тендер на будівництво того моста, 24 лютого розпочалась, на жаль, війна і всі питання відклалися, оскільки капітальні видатки в період воєнного стану заборонені”, — розповів Суспільному 3 жовтня міський голова Комарно Ігор Черевичник.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Об’їзд моста — це додаткові 12 кілометрів. Мешканці обох сіл продовжували користуватися аварійним дерев’яним мостом. У Монастирці розташовані церкви, школа та фельдшерсько-акушерський пункт. У Поляні зупиняється громадський транспорт. 2 жовтня частина переправи обвалилася. Після цього комісія з надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про демонтаж споруди.

Що відомо

  • Міст був пошкоджений під час повені 2008 року, тоді поруч почали будувати нову переправу.
  • Згодом підрядник повідомив про борг у розмірі 2 мільйони та подав у суд на колишню сільську раду.
  • У 2021 році борг погасили з обласного бюджету, тоді напрацювали кошторисну документацію та отримали позитивний експертний висновок для відновлення будівництва мосту.

На Львівщині демонтують міст між селами Монастирець та Поляна, частина якого обвалилася


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин