Суспільне мовлення

“Ми були без захисту”. У громаді на Львівщині облаштують добровільну пожежну бригаду

У Комарнівській громаді планують сформувати добровільну пожежну бригаду. Зараз мешканцям допомагають ліквідувати вогонь рятувальники із сусідніх громад, та щоб не втрачати час, місцева влада хоче облаштувати пожежну частину на місці.

Місце для добровільної пожежної команди планують облаштувати у гаражному приміщенні Комарнівської міської лікарні. Майбутнім рятувальником буде водій, який працює у лікарні. До штату бригади планують залучити від 4 до 6 працівників.

“Я буду водієм пожежної машини, буду мати свій екіпаж. Якщо немає роботи я буду виконувати іншу попри поліклініку, що нам треба на господарстві робити”, — розповів працівник Комарнівської лікарні Юрій Лев.

Пожежну автівку передасть сусідня громада.

“Колись в нас пожежна частина функціонувала на базі нашого “Газопромислу”. Коли підприємство заборонило використовувати їхню техніку для гасіння пожеж, ми залишилися фактично без захисту і були випадки, коли декілька хвилин дозволили б врятувати певний вид майна”, — каже міський голова Комарно Ігор Черевичник.

“Ми були без захисту”. У громаді на Львівщині облаштують добровільну пожежну бригаду. Фото: Ігоря Черевичника

Приміщення, де облаштують пожежну частину, має підведені необхідні комунікації. Працівники бригади будуть проходити навчання.

“Вони проходять правила гасіння пожеж, тактику гасіння пожеж, навички володіння тим обладнанням, яке у них буде знаходитись, якщо це пожежний автомобіль — працювати з насосом, як подавати воду, як з ним можна буде працювати на пожежі. А далі навчання тривають упродовж всієї роботи на посаді”, — каже речник рятувальників Віталій Туровцев.

Загалом на Львівщині працюють 39 добровільних пожежних бригад, вони допомагають погасити полум’я, поки приїдуть основні сили рятувальників.

На Львівщині демонтують міст між селами Монастирець та Поляна, частина якого обвалилася


Джерело: Суспільне мовлення України